Cosplay

Cosplay obecně

Na Blaviconu bude možné spatřit mnoho lidí v kostýmech. Někdo si je vezme jen pro radost, jiní přijedou soutěžit. Soutěž kostýmů, tzv. cosplay soutěž, bude mít dvě kola: jedno neveřejné online a druhé veřejné na conu. Díky tomu budeme mít jistotu, že se v sobotu budeme moct kochat tím nejlepším, co nám con v rámci cosplaye přinese. Právě v sobotu totiž proběhne veřejná část soutěže o nejlepší cosplay! Po celou dobu conu budou přítomni speciální hosté z ciziny – porotci cosplay soutěže.

Pokud si přineseš libovolně propracovaný kostým se středověkou tematikou nebo přímo ze světa Zaklínače, budeme velmi rádi, protože tím podpoříš atmosféru celého conu. Nezapomeň ale, že kostým není vše. Pravý cosplayer je i divadelním hercem a do své postavy se vžije naplno i chováním a řečí těla!

Jak soutěžit

Do cosplay soutěže je nutné se zaregistrovat předem, nejpozději však do 25. 3. 2018, tedy 3 týdny před conem. Přihláškou se rozumí zakoupení vstupenky online na celý con a vyplnění registračního formuláře.Do soutěže je nutné zaslat následující materiály:

 • jméno postavy, kterou tvůj cosplay představuje, včetně předlohových fotografií
 • informace o kostýmu (materiál, způsob výroby, vlastní tvorba apod.)
 • detailní fotografie kompletního hotového kostýmu (oblečeného)
 • cosplaye, které projdou výběrem porotců pro účast na conu, musí zaslat materiály a info k vystoupení

Nekompletnost či nedostatečná kvalita materiálů může vést k vyřazení ze soutěže; pokud však nalezneme problém, budeme tě o tom informovat.

Pro soutěž je nezbytné, aby kostým byl dokončený, celistvý, umožňoval pohyb a mohl být předveden v celé své kráse. Pro jakékoliv dotazy nás neváhej kontaktovat na cosplay@blavicon.cz.

Speciální výhody pro soutěžící

Každý soutěžící, který postoupí do veřejného kola, bude mít na Blaviconu vlastní postel ve společné místnosti cosplayerů. Jde o místnost v budově vedle krčmy. Společně s noclehem bude k dispozici i druhá místnost, kterou lze využít jako šatnu. Tyto prostory budou pouze pro cosplayery a budou zamykatelné. Během sobotní soutěže zde bude připraveno taktéž menší občerstvení. Tyto výhody se týkají cosplayerů od pátku do neděle. Cosplayeři mají samozřejmě možnost těchto výhod nevyužít.

Pravidla a průběh

Průběh cosplay soutěže

Soutěž proběhne ve dvou kolech:

 • První kolo proběhne online. Všechny cosplaye posoudí porota dle zaslaných materiálů a do 1. 4. 2018 vybere přibližně 15 nejlepších postupujících cosplayů (přesné číslo se může změnit). Je nutné, aby se postupující zaregistrovali na místě v pátek ve 21:00 (netřeba být v cosplayi). Místo bude upřesněno postupujícím. Pokud je problém s časem, je nutné nás o této skutečnosti informovat. Neregistrovaní cosplayeři budou ze soutěže vyloučeni.
 • Druhé kolo proběhne ve dvou částech:
  • První část bude neveřejná před porotou v sobotu od 9:30. Každému soutěžícímu bude přidělen přesný čas, aby nemusel čekat, až na něj dojde řada. Zde porotci ohodnotí samotný cosplay. Ihned po ukončení této části proběhne zvuková zkouška v 11:00, které se musí všichni soutěžící zúčastnit.
  • Druhá část proběhne v sobotu ve 13:00 na hlavním jevišti před porotou a diváky. Soutěžící musí předvést scénku dle libosti, na kterou budou mít max. 2 minuty. Minimální čas není daný, můžeš se tedy například jen projít po pódiu a zase odejít. K dispozici budeš mít celé pódium, mikrofon, hudební podkres dle své volby (nutno dodat s předstihem, nikoliv až na místě).

Po vystoupení všech cosplayerů zasedne porota na 30 minut, které budou vyplněny dalším programem, a poté proběhně vyhlášení výherců, kteří si převezmou ceny za první, druhé a třetí místo v cosplay soutěži, cenu diváků a cenu organizátora.

Pravidla cosplay soutěže

 • minimální věková hranice je stanovena na 15 let, soutěžící pod 18 let musí mít souhlas svého rodiče nebo zákonného zástupce
 • přihlásit se může jednotlivec i soutěžní skupiny (max 3 lidi), skupiny budou hodnoceny jako jeden účastník
 • kompletně zakoupené kostýmy nejsou zakázané, ale ani vítané; tento fakt bude mít rozhodně vliv na hodnocení poroty
 • veškeré realistické zbraně, jako jsou meče, dýky atp., jsou ZAKÁZANÉ pro použití MIMO samotné vystoupení
 • zakázány jsou kostýmy pohoršující či takové, které porušují morální a etické normy; pořadatel akce a porota si vyhrazuje právo takový kostým vyřadit ze soutěže
 • povoleny jsou kostýmy všech postav výhradně ze světa Zaklínače, ať již z knižního, seriálového, či herního – je nutné dodat obrázek, fotografii či screenshot dané postavy
 • soutěžící musí být schopen samostatného pohybu v kostýmu a samostatného nástupu na pódium
 • v rámci druhého kola soutěže může soutěžící předvést libovolné vystoupení zahrnující choreografii, hudební podkres, monolog či jakékoliv další obdobné součásti
 • kostým musí být pro účely soutěže kompletní, při nástupu před diváky není možné dooblékat části kostýmu ani opravovat rozbité části
 • každý soutěžící má na své vystoupení 2 minuty
 • svou účastí v soutěži dává soutěžící pořadateli právo k jeho focení v průběhu celého konání conu
 • použití tekutin, třpytek či ohně není dovoleno; je možno ovšem dohodnout vyjímku po osobní konzultaci

Kritéria poroty

Porota bude hodnotit soutěžící podle těchto kritérií:

 • vlastní tvorba
 • kvalita a detail
 • funkčnost a provedení
 • celkový vzhled
 • roleplay – ztvárnění a vtělení se do role

Porota

I tentokrát zasedne zahraniční porota složená z pěti cosplayerů. Můžete se tak těšit na známé tváře cosplayerů ze zaklínačské komunity z různých koutů světa. Odhalování poroty bude probíhat postupně na našem Facebooku a následně zde na stránkách.

Atelier Lalicorne

Jsme ateliér Lalicorne, francouzsko-německý pár naprosto zblázněný do světa zaklínače. Cosplay jsme začali dělat v roce 2014 a od té doby se zaměřujeme na výrobu kostýmů souvisejících se zaklínačem, jak nejlépe umíme.

V porotě zasedá pouze Filippa, jejím doprovodem a naším hostem bude Regis.

Corneline

Jsem Corneline, 23 let, z Francie. Jsem profesionální kostymérka, která vyrábí kostýmy a cosplaye i ve volném čase. Můj první cosplay byla Priscilla, z celkem pěti zaklínačských cosplayů (Marigold v můžské a ženské verzi, Iris a Vernon Roche). Miluji jak zaklínačské kostýmy kombinují historicky přesné detaily a fantasy kreativitu. Ráda se zúčastním Blaviconu, potkáme se tam!

Skunk & Weasel

Jsme Skunk and Weasel, německý pár, který miluje videohry! Jsme také cosplay pár a děláme kostýmy společně. Weasel přijede jako Lambert a Skunk jako Triss, možná i jiná postava.V porotě zasedá pouze Lambert, jeho doprovodem a naším hostem bude Triss.

Abigail

Jsem Abigail, umělkyně, cosplayer, hráč. Ačkoliv jsem dlouhodobý zaklínačský fanatik, cosplay jsem začala dělat teprve před pár lety. Můj první kostým byla Yennefer, základní a za levný peníz, ale nemohla jsem přestat. Dalším mým cosplayem se stala Triss Ranuncul. Tu jsem vyrobila před 3 lety, ale pořád ji vylepšuju. Také jsem dělala bálové maškarní šaty a další oblečky Triss mě ještě čekají, jelikož se cosplayů ze zaklínače nemůžu nabažit.

Tarrer

Jsem Tarrer, je mi 27, miluju kostýmy a videohry a pracuju pro moje oblíbené herní studio CD Projekt Red jako komunitní manažer. S cosplayem jsem začal v roce 2011, ale pořád se cítím jako nováček. Mým koníčkem je výroba velkých detailních kostýmů, u kterých si vždy najdu čas, aby byly dokonalé! Vyrobil jsem kostýmy dvou postav z Divokého honu, protože jsem milovníkem zaklínačského světa a zamiloval jsem si jejich vzhled (především maskované postavy).

Registrační formulář

Pro registraci do soutěže vyplň tento formulář. Po kliknutí na „Zaregistrovat se“ se začnou nahrávat fotky z tvého počítače. Odeslání tedy může chvíli trvat dle tvého internetového připojení.

Zkontroluj si, zda je vše vyplněné správně a dle pravdy. Případné doplnění pošli na e-mail cosplay@blavicon.cz.

Percival je skupina z Polska, která hraje hudbu vycházející z vikinských a slovanských tradic. Jejich repertoár se skládá jak z lidových písní, tak i z vlastních skladeb a zavádí posluchače do období raného středověku, do světa našich předků.

Především je to skupina, která stojí za nahráním soundtracku ke hře Zaklínač 3: Divoký hon.

Čtyřčlenná hudební skupina z jihočeského města Tábor, hrající historickou hudbu ze 13. až 16. století, tedy hudbu gotickou a raně renesanční. S otevřenou náručí nás vítají tam, kde dunění bubnů, troubení rohu, mocné tóny středověkých dud a píšťal, vrzání fiduly a niněry, rytmický atak cistry potřeba jsou. Celkový dojem umocňují písně zpívané v originálních starých, mnohdy již dávno zapomenutých jazycích.

Minstrelové Lori a Derias spolu v jedné jarní noci naprosto neplánovaně, v důsledku absintového opojení a proradnosti úplňku, přeložili do češtiny a nahráli všem zaklínačským fanouškům známou Priscillinu píseň.

Nyní se objevují rok po svém prvním koncertu na dalším Blaviconu, tentokráte s vlastní tvorbou zaměřenou právě na svět Zaklínače!

Hudební skupina Druga ve svých písních vypráví příběhy inspirované českými pověstmi a slovanskou mytologií. Samotný název skupiny vznikl volným překladem ze staroslověnského slova "přátelství". Tím chce skupina vyjádřit, že hudba je o vzájemném sdílení lidských zážitků a příběhů, jejichž podstata se nemění ani v průběhu staletí bez ohledu na vývoj technologií či dějin.

Reference

Letho z Gulety

"Loňskej ročník byl sice skvělej, ale tenhle bude určitě ještě lepší, prostě královská zábava!"

Letho z Gulety
Vařena

"Znám tvou budoucnost! Na Blavicon vysoko míříš. A tam pak hodně budeš někde! Já tam vám odpovím na Vaše věštby!"

Vařena
Thaler

"Kdo nepojede na Blavicon, je u mě zkurvenej strup!"

Thaler
Bart

"Grrrrrhghg... Já nepamatuješ, já nejseš moc chytrej. Guláš dobrej, Bart jseš hodnej..."

Bart
Gaunter O'Dimm

"Tolik smluv jsem za jeden víkend nikde jinde nesepsal. Bylo to opravdu náročné. Pro všechny."

Gaunter O'Dimm
Lambert

"Con i koncerty jsem si užil, ale lidi o mně vyprávěli takovou nepěknou básničku, a ještě k tomu nepravdivou. Takže zatím nevím, jestli se mi tam chce. Ale asi jo. A pořádně si nabrousím meče."

Lambert
Uma

"Uma, uma umaaaa. Uma? Uma umamama!"

Uma
Dudu

"Byl jsem tam už posledně, ale asi jste mě nepoznali."

Dudu
Zoltan

"Tož konečně zaséjc ňáká řácká trachtace. Prálka, pijatika, karban, u teho nemožu chyběť!"

Zoltan
Shani

"A žádné opilecké šermování! Posledně jsem tam musela dávat jednoho chlapa dohromady, a jak jsem tam pila tu medovinu, málem jsem mu přišila nohu k rameni."

Shani
Eskel

"Nikdy jsem se po tahu… neprobudil jen v podvlíkačkách. Teda až na Blaviconu. Rohatejm ženskejm já neodolám!"

Eskel
Orianna

"Děti mají pití alkoholu zakázané, ale mám já zakázané pít z dětí?"

Orianna
Filippa

"Ještě nevím, jestli dorazím. Uvidím."

Filippa
Dijkstra

"Špehové mi říkali, že to posledně bylo fakt velký. Tentokrát se tam podívám osobně, protože když se rozhoduje o osudu světa, hlava redanský rozvědky u toho přece nemůže chybět."

Dijkstra

Hlavní partneři

Partneři a sponzoři