Kmeny

O co jde?

Kmen je novinka Blaviconu 2019. Jde o skupinu návštěvníků, která veřejně podporuje jeden ze čtyř klanů. Kmen má několik závazných formalit, jako je třeba název kmene nebo vlastní grafika a pokřik. S každým kmenem se pojí i jeho příběh a důvody, proč podporuje daný klan. Rozhodně nemusí plně souhlasit s klanem, ba naopak si může jeho politiku vykládat jinak. Každý kmen má svého vůdce neboli théna. Kmeny i théni jsou ale čistě v rukou návštěvníků stejně jako veškerá činnost, kterou bude kmen provádět.

Jak se stát členem kmene?

Našel sis kmen, do kterého chceš patřit? Přináší ti dokonce kmen nějaké výhody? Počkej si do Blaviconu a vyhledej kmenového vůdce. Pokud splníš kmenové vstupní podmínky, thén tě do kmene přijme. Jako člen pak máš právo používat společný pokřik, zasedat u jednoho stolu s ostatními členy a využívat všech výhod, které ti kmen umí nabídnout. Jakmile ale seženeš žetony vlivu, měl bys je odevzdat thénovi. Ten je hromadně dá na podporu vašeho klanu. Samozřejmě můžeš žetony zatajit a hlasovat na vlastní pěst nebo je dát jinému kmenu! Ostatně i tvůj thén může kmen zradit a hlasovat pro jiný klan.

Už tě nebaví být členem kmene? Přejdi do jiného. Nebo vystup ze všech a jeď na vlastní pěst. Být členem kmene ti dává především společenské výhody. Budeš uvnitř velké skupiny lidí se stejným cílem. Zároveň můžeš ale kmenů mít více, střídat je podle sebe anebo z kmene vystoupit bez toho, aniž by ses musel strachovat o následky. Thénové by si tě měli hýčkat, abys zůstal kmenu věrný a přinášel do něj další a další žetony vlivu.

Jak si kmen založit?

Stačí si kmen vymyslet a registrovat zde na webu. Pokud si u něčeho nejsi jistý, napiš nám, rádi pomůžeme. My registraci přijmeme, projdeme, a když nebude nic chybět, tak i schválíme, případně ji s tebou doladíme. Následně budeme kmeny vybírat podle popularity. Podle počtu kmenů zvolíme vhodný způsob. Finální kmeny pro Blavicon 2019 tak budou známy ještě letos.

Co musím jako thén dělat?

Nejdříve kmen vymyslet, pak ideálně nabrat příznivce. Jako oficiální kmeny Blaviconu 2019 postoupí jen ty nejpopulárnější kmeny. Přímo na festivalu by ses měl starat o své členy, nabírat další a podporovat svůj klan. Nebo taky můžeš být nezodpovědný thén a na všechno kašlat. Jak to pojmeš, je na tobě. Nikdo tě nebude kontrolovat ani úkolovat. Tohle je tvoje hra!

Co z toho thén má?

Říkáš si, proč bys měl vlastně shánět členy a žetony vlivu? Je to jednoduché. Jako thén budeš dostávat jídlo a pití zdarma za přinesené žetony. Například za deset žetonů dostaneš jedno pivko. Pokud tedy budeš mít dostatek aktivních členů, budeš zásobený alkoholem i jídlem po celý festival! A taky si užiješ vlastní hru. Ta bude taková, jakou si ji uděláš.

Bude mít kmen nějakou podporu od Blaviconu?

Všechny kmeny, které postoupí, budou individuálně podpořeny vlastními vlajkami, odznaky atp. Vše je pak již na individuální dohodě mezi thénem a organizátory Blaviconu. Nemusíš se ale obávat, že bychom tě nepodpořili.

Všechny postupující kmeny

Percival je skupina z Polska, která hraje hudbu vycházející z vikinských a slovanských tradic. Jejich repertoár se skládá jak z lidových písní, tak i z vlastních skladeb a zavádí posluchače do období raného středověku, do světa našich předků.

Především je to skupina, která stojí za nahráním soundtracku ke hře Zaklínač 3: Divoký hon.

Żywiołak pochází z Polska a má za sebou dlouhou hudební historii. Hraje písně různých žánrů, nejčastěji ale jde o středověko-folkové zasazení. Texty čerpají ze slovanských tradic. Folková část smíchaná s tvrdšími tóny vytváří unikátní hudební směsici.

Jeden kmen je český projekt spojující výtvarné, divadelní a hudební prvky. Těšit se můžete na temnou muziku zpívanou skřetí černou řečí. Čeká vás nezapomenutelný celkový zážitek.

Slovenská kapela Strigoň začínala hraním cover verzí písniček od skupiny Percival, dnes již mají i vlastní tvorbu. Silnou inspirací je pro ně slovanská folková scéna, irské rytmy, středověká hudba a svět fantasy.

Skupina PerKelt hraje tzv. pohanský speed folk, původně pochází z Čech, ale nyní jde o anglickou kapelu. Základní nástroje jsou kytara, flétna, buben nebo perkuse. Značnou roli v jejich muzice pak tvoří zpěv a rychlostní dynamika písní. Těšit se můžete nejen na koncert na pódiu, ale i na každonoční vystoupení v krčmě!

Čtyřčlenná hudební skupina z jihočeského města Tábor, hrající historickou hudbu ze 13. až 16. století, tedy hudbu gotickou a raně renesanční. S otevřenou náručí nás vítají tam, kde dunění bubnů, troubení rohu, mocné tóny středověkých dud a píšťal, vrzání fiduly a niněry, rytmický atak cistry potřeba jsou. Celkový dojem umocňují písně zpívané v originálních starých, mnohdy již dávno zapomenutých jazycích.

Hudební skupina Druga ve svých písních vypráví příběhy inspirované českými pověstmi a slovanskou mytologií. Samotný název skupiny vznikl volným překladem ze staroslovanského slova "přátelství". Tím chce skupina vyjádřit, že hudba je o vzájemném sdílení lidských zážitků a příběhů, jejichž podstata se nemění ani v průběhu staletí bez ohledu na vývoj technologií či dějin.

Říkají o nás

Crach an Craite

"Je třeba rozhodnout o budoucnosti celého Skellige! A nakopat přitom pár Nilfgaarďanů..."

Crach an Craite
Birna Bran

"Blavicon prý dokáže být královský masakr. To si nenechám ujít."

Birna Bran
Udalryk

"Pokusím se sjednotit celé Skellige. Ale jedním okem budu určitě pokukovat po medovině."

Udalryk
Šílený Lugoš

"Po ránu tam prej bejvá tolik lidí modrejch v obličeji, až se bojím, že mezi nima ztratím synka."

Šílený Lugoš
Myšilov

"Ze všeho nejdůležitější je rovnováha. To znamená ten správný poměr medoviny a krve v žilách."

Myšilov
Radovid

"Pojeď na Blavicon, říkali... Bude to sranda, říkali... Bylo to tam fajn, ale i tak jsem z toho ještě pořád trochu otrávenej."

Radovid
Hjalmar an Craite

"Nejlepší lék na ranní kocovinu je boj s ledovým obrem. Medoviny je dost, ale těch obrů už moc nezbejvá..."

Hjalmar an Craite
Ledový obr

"Já jít taky. Undvik nuda. Blavicon spousta lidů já třískat."

Ledový obr
Holger Černá ruka

"Co se nedá sníst, vypít nebo znásilnit, to se musí vyšňupat!"

Holger Černá ruka
Anna Henrietta

"Blavicon byl exkluzivní! Skvělé víno, dobré jídlo, hudba a tanec! Nádhera! Jen jsem tam v tom všem tak trochu ztratila hlavu."

Anna Henrietta
Marigold

"Runda pro všechny! Heeeeeeej!"

Marigold
Berserk

"Hlavně nám nikdo do medoviny neházejte žádný houby."

Berserk

Hlavní partneři

Partneři a sponzoři