<- Zpět na všechny kmeny

Freyarekkar

Facebook stránka kmene

Thén kmene: Ondřej "Arktos" Doležal

Pobočník théna: Štěpán Krča

Pokřik kmene: "Freya!" / "Sláva Freye!"

Koho kmen podporuje: Klan an Craite

Proč ho podporuje:

Jelikož kmen sídlí na západě ostrova Ard Skellig, má přirozenou náklonnost ke klanu an Craite. Tu posiluje i podobný pohled na vnější politiku. Kmen Freyarekkar věří, že nejpalčivějším problémem těchto dnů pro celé Skellige je Nilfgaardské císařství a jeho rozpínavost, a jedinou možnost, jak ho zastavit, vidí ve společném úsilí pevninských království za podpory skelligských válečníků od moře.

Mrchožroutský postoj klanu Drummond vnímá jako zhoubnou a slepou cestu do záhuby, lemovanou krátkým a pomíjivým úspěchem a bohatstvím. Stanovisko klanu Tuirseach a především jeho neformální vůdkyně Birny pak bere jako odpornou zradu všeho, co Skellige znamená, a jako postoj, který musí být už v zárodku zadupán a zadušen.

Oproti tomu kmen souhlasí s vůdcem klanu Brokvar – Udalrykem, že krom stínání hlav Černých je třeba vnímat a řešit i vnitřní rozpolcenost na ostrovech a jevy ohrožující Skellige zevnitř, a proto je možné, že v dílčích situacích krom klanu an Craite podpoří i rozvážného Udalryka.Jak se stát členem kmene:

Pokud bude zájemce kmenovou radou shledán způsobilým vstoupit do kmene, bude přizván k iniciaci. Při té bude uchazeč před členy rady a před samotnou Freyou přísahat věrnost kmeni a Skellige, smrt a zmar Nilfgaardu, prokáže úctu a přislíbí věrnost naší patronce Freye a projeví pokoru vůči Moři. Popřeje smrt Birně a slavnostně prohlásí, že není špehem ani sabotérem (ať už nilfgaardským anebo z nepřátelského klanu či kmene). Na každou část přísahy si připije z rohu kmenovou medovinou, provolá náš pokřik a na konci vyzve skelligská božstva, ať jej ztrestají, pakliže přísahu poruší.

Percival je skupina z Polska, která hraje hudbu vycházející z vikinských a slovanských tradic. Jejich repertoár se skládá jak z lidových písní, tak i z vlastních skladeb a zavádí posluchače do období raného středověku, do světa našich předků.

Především je to skupina, která stojí za nahráním soundtracku ke hře Zaklínač 3: Divoký hon.

Żywiołak pochází z Polska a má za sebou dlouhou hudební historii. Hraje písně různých žánrů, nejčastěji ale jde o středověko-folkové zasazení. Texty čerpají ze slovanských tradic. Folková část smíchaná s tvrdšími tóny vytváří unikátní hudební směsici.

Jeden kmen je český projekt spojující výtvarné, divadelní a hudební prvky. Těšit se můžete na temnou muziku zpívanou skřetí černou řečí. Čeká vás nezapomenutelný celkový zážitek.

Slovenská kapela Strigoň začínala hraním cover verzí písniček od skupiny Percival, dnes již mají i vlastní tvorbu. Silnou inspirací je pro ně slovanská folková scéna, irské rytmy, středověká hudba a svět fantasy.

Skupina PerKelt hraje tzv. pohanský speed folk, původně pochází z Čech, ale nyní jde o anglickou kapelu. Základní nástroje jsou kytara, flétna, buben nebo perkuse. Značnou roli v jejich muzice pak tvoří zpěv a rychlostní dynamika písní. Těšit se můžete nejen na koncert na pódiu, ale i na každonoční vystoupení v krčmě!

Čtyřčlenná hudební skupina z jihočeského města Tábor, hrající historickou hudbu ze 13. až 16. století, tedy hudbu gotickou a raně renesanční. S otevřenou náručí nás vítají tam, kde dunění bubnů, troubení rohu, mocné tóny středověkých dud a píšťal, vrzání fiduly a niněry, rytmický atak cistry potřeba jsou. Celkový dojem umocňují písně zpívané v originálních starých, mnohdy již dávno zapomenutých jazycích.

Hudební skupina Druga ve svých písních vypráví příběhy inspirované českými pověstmi a slovanskou mytologií. Samotný název skupiny vznikl volným překladem ze staroslovanského slova "přátelství". Tím chce skupina vyjádřit, že hudba je o vzájemném sdílení lidských zážitků a příběhů, jejichž podstata se nemění ani v průběhu staletí bez ohledu na vývoj technologií či dějin.

Hlavní partneři

Partneři a sponzoři