<- Zpět na všechny kmeny

Fyra

Facebook stránka kmene

Thén kmene: Ÿkam (Markéta Horáková Lazarová)

Pobočník théna: Thea (Tatiana Kadlecová)

Pokřik kmene: Swornöst!

Koho kmen podporuje: Klan Brokvar

Proč ho podporuje:

Válka na pevnině otřásá zemí i mořem a její dlouhý stín dopadá i na naše ostrovy. Z jeho jedu se rodí rozkol a svár, tradice našich otců zanikají, bratr se obrací proti sestře. Proto voláme po otázce: Je skutečně věčná válka chamtivého císařství Jihu a prohnaných království Severu naší věcí? Copak agenti obou stran nekráčejí mezi námi a nepodřezávají naše prastaré kořeny, aby Skellige uhnilo zevnitř a nebylo hrozbou, jež může zvrátit osud války? Copak si necháme vzít naši hrdost pod falešnými přísliby vypočítavého krále Foltesta nebo „laskavého“ císaře?

Jsme Fyra. Jsme kmenem napříč klany. Jsme děti bez matek. Jsme poutníci bez domovů. Osamělí, a přesto jednotní.

V klanových rozmíškách jsme ztratili své kmeny, rodiny a vesnice. Neztratili jsme však vědomí toho, kdo jsme. Jsme Skelližané, jako ty. Sjednotitelka Ÿkam nás svolala pod jediný prapor, abychom sloužili Skellige, naší domovině. Stali jsme se Fyrou a známe svůj cíl: jednota klanů, ostrovů a jarlů. Svorné Skellige! Proto podporujeme jarla Udalryka v jeho moudrém snažení a budeme bdít, aby stál činem za myšlenkami, které hlásí. Protože pokud se prokáže jeho úplatnost či nepřímost, jsme připraveni hájit zájmy Skellige jinak.

Pokud se i ty cítíš být osamělý/á, nemáš spojence, svůj kmen a toužíš po jednotě, mezi námi nalezneš místo. Pokud chceš na Blaviconu poznat nové lidi, ale nevíš jak, Fyra je proto tebe skvělou příležitostí. V našem kmenu jsou si všichni rovni a všichni budou vyslyšeni. Pamatuj však, kým jsi a zejména odkud jsi. My se nenecháme opít sladkou medovinou mocných intrikánů, nenecháme se uplatit falešnými přísliby. Neskládáme totiž přísahu lidem, nýbrž Skellige.

Země je víc než krev!
Swornöst!Jak se stát členem kmene:

Brána kmene Fyra je otevřená, protože čím více nás bude, tím bude naděje na jednotné Skellige silnější! Přidej se k nám a bojuj za hrdost, moc a věčnou slávu naší země. Zůstaneš svobodný/á, nebudeš sloužit nám ani našemu thénovi, nýbrž naší domovině! Proto jako důkaz vyžadujeme přísahu, že budeš hájit zájmy Skellige, že se neobrátíš proti ostrovům, myšlence na jejich sjednocení ani proti našemu kmeni.

Pomůžeme ti obstarat jednoduché kmenové insignie, které budeš nosit se ctí. Tvou povinností bude odít se do nich viditelně alespoň během kmenových setkání, aby bylo poznat, za jakou myšlenku bojuješ. Nejdůležitější je však prosazovat zájmy Skellige - a to tak, že se budeš skvěle bavit na Blaviconu!

Percival je skupina z Polska, která hraje hudbu vycházející z vikinských a slovanských tradic. Jejich repertoár se skládá jak z lidových písní, tak i z vlastních skladeb a zavádí posluchače do období raného středověku, do světa našich předků.

Především je to skupina, která stojí za nahráním soundtracku ke hře Zaklínač 3: Divoký hon.

Żywiołak pochází z Polska a má za sebou dlouhou hudební historii. Hraje písně různých žánrů, nejčastěji ale jde o středověko-folkové zasazení. Texty čerpají ze slovanských tradic. Folková část smíchaná s tvrdšími tóny vytváří unikátní hudební směsici.

Jeden kmen je český projekt spojující výtvarné, divadelní a hudební prvky. Těšit se můžete na temnou muziku zpívanou skřetí černou řečí. Čeká vás nezapomenutelný celkový zážitek.

Slovenská kapela Strigoň začínala hraním cover verzí písniček od skupiny Percival, dnes již mají i vlastní tvorbu. Silnou inspirací je pro ně slovanská folková scéna, irské rytmy, středověká hudba a svět fantasy.

Skupina PerKelt hraje tzv. pohanský speed folk, původně pochází z Čech, ale nyní jde o anglickou kapelu. Základní nástroje jsou kytara, flétna, buben nebo perkuse. Značnou roli v jejich muzice pak tvoří zpěv a rychlostní dynamika písní. Těšit se můžete nejen na koncert na pódiu, ale i na každonoční vystoupení v krčmě!

Čtyřčlenná hudební skupina z jihočeského města Tábor, hrající historickou hudbu ze 13. až 16. století, tedy hudbu gotickou a raně renesanční. S otevřenou náručí nás vítají tam, kde dunění bubnů, troubení rohu, mocné tóny středověkých dud a píšťal, vrzání fiduly a niněry, rytmický atak cistry potřeba jsou. Celkový dojem umocňují písně zpívané v originálních starých, mnohdy již dávno zapomenutých jazycích.

Hudební skupina Druga ve svých písních vypráví příběhy inspirované českými pověstmi a slovanskou mytologií. Samotný název skupiny vznikl volným překladem ze staroslovanského slova "přátelství". Tím chce skupina vyjádřit, že hudba je o vzájemném sdílení lidských zážitků a příběhů, jejichž podstata se nemění ani v průběhu staletí bez ohledu na vývoj technologií či dějin.

Říkají o nás

Crach an Craite

"Je třeba rozhodnout o budoucnosti celého Skellige! A nakopat přitom pár Nilfgaarďanů..."

Crach an Craite
Birna Bran

"Blavicon prý dokáže být královský masakr. To si nenechám ujít."

Birna Bran
Udalryk

"Pokusím se sjednotit celé Skellige. Ale jedním okem budu určitě pokukovat po medovině."

Udalryk
Šílený Lugoš

"Po ránu tam prej bejvá tolik lidí modrejch v obličeji, až se bojím, že mezi nima ztratím synka."

Šílený Lugoš
Myšilov

"Ze všeho nejdůležitější je rovnováha. To znamená ten správný poměr medoviny a krve v žilách."

Myšilov
Radovid

"Pojeď na Blavicon, říkali... Bude to sranda, říkali... Bylo to tam fajn, ale i tak jsem z toho ještě pořád trochu otrávenej."

Radovid
Hjalmar an Craite

"Nejlepší lék na ranní kocovinu je boj s ledovým obrem. Medoviny je dost, ale těch obrů už moc nezbejvá..."

Hjalmar an Craite
Ledový obr

"Já jít taky. Undvik nuda. Blavicon spousta lidů já třískat."

Ledový obr
Holger Černá ruka

"Co se nedá sníst, vypít nebo znásilnit, to se musí vyšňupat!"

Holger Černá ruka
Anna Henrietta

"Blavicon byl exkluzivní! Skvělé víno, dobré jídlo, hudba a tanec! Nádhera! Jen jsem tam v tom všem tak trochu ztratila hlavu."

Anna Henrietta
Marigold

"Runda pro všechny! Heeeeeeej!"

Marigold
Berserk

"Hlavně nám nikdo do medoviny neházejte žádný houby."

Berserk

Hlavní partneři

Partneři a sponzoři