<- Zpět na všechny kmeny

Heymaey

Facebook stránka kmene

Thén kmene: Eilif Hugrvaldyr Hermodarson

Pobočník théna: Gudrun Bjornvinr Brynhildsdóttir

Pokřik kmene: Make Skellige great again! Yes we can!

Koho kmen podporuje: Klan Brokvar

Proč ho podporuje:

Hlásáme jednotu ve střetu, jenž zuří na pevnině. Tohle s námi nemá nic společného!
Pár rádoby králů a královen odmítá naši tradici volených panovníků! Nyní chtějí převléknout kabát a spojit se s dalším zabijákem!
My říkáme: "Kulový!"

Někteří jsou zbabělci a schovávají se za falešnou neutralitou, aby mohli snáze dorážet zraněné muže zezadu jako prasata, pustošit jejich země a krást jejich bohatství. Jaká je v tom čest? Tohle není to Skellige, na kterém mě vychovali!
My říkáme: "Kulový!"

Někteří uzavírají spojenectví s "menším zlem", aby bojovali proti vetřelcům z jihu. Zapomínají na vlastní kořeny a opouštějí své včerejší bratrance!
My říkáme: "Kulový!"

My, jakožto druidský klér z klanu Heymaey, napřímíme veškeré úsilí a sílu k tomu, abychom našli a zničili každou fyzickou i mýtickou mocnost, která na našich ostrovech ohrožuje celistvost našeho národa! Všichni jsme skelligští bratři a sestry! Pojďme se všichni sjednotit tak jako kdysi a přestaňme prolévat vlastní krev z potměšilých důvodů!

Nehlásáme neutralitu ani se nestraníme násilí. V žilách nám koluje boj stejně jako vám! Ale je ostuda používat tento vztek proti vlastním bratrům! Nebuďte 7 jedinců. Máme společnou kulturu, zájmy i krev!

Pojďte se tedy sjednotit! A společně vyrazíme na nájezdy jako jeden národ pod skelligskou vlajkou! Neustupujte!
Synové Hemdalla a Heulyn! Mí bratři! Vidím vám na očích stejnou touhu, která by mě přiměla zapomenout, odkud pocházím.

Může nastat den, kdy odvaha ostrovanů opadne, kdy opustíme své přátele a zpřetrháme veškerá společná pouta, ale dnes to není.
Přijde hodina zoufalství a zlomených ostrovů, kdy se Skellige rozpadne zevnitř, ale dnes to není"
Dnes se sjednotíme!

Vybízím tě, lide skelligský, abys stál při všem, co je ti na těchto ostrovech blízké!Jak se stát členem kmene:

Nosit hrdě skelligskou vlajku společně s erbem klanu.

Přijmout ideál Skellige jakožto jednotné země na popředí světového dění a vzepřít se každému, kdo by chtěl poškodit ostrovy a opětovné sjednocení našeho lidu, národa a kultury!

Percival je skupina z Polska, která hraje hudbu vycházející z vikinských a slovanských tradic. Jejich repertoár se skládá jak z lidových písní, tak i z vlastních skladeb a zavádí posluchače do období raného středověku, do světa našich předků.

Především je to skupina, která stojí za nahráním soundtracku ke hře Zaklínač 3: Divoký hon.

Żywiołak pochází z Polska a má za sebou dlouhou hudební historii. Hraje písně různých žánrů, nejčastěji ale jde o středověko-folkové zasazení. Texty čerpají ze slovanských tradic. Folková část smíchaná s tvrdšími tóny vytváří unikátní hudební směsici.

Jeden kmen je český projekt spojující výtvarné, divadelní a hudební prvky. Těšit se můžete na temnou muziku zpívanou skřetí černou řečí. Čeká vás nezapomenutelný celkový zážitek.

Slovenská kapela Strigoň začínala hraním cover verzí písniček od skupiny Percival, dnes již mají i vlastní tvorbu. Silnou inspirací je pro ně slovanská folková scéna, irské rytmy, středověká hudba a svět fantasy.

Skupina PerKelt hraje tzv. pohanský speed folk, původně pochází z Čech, ale nyní jde o anglickou kapelu. Základní nástroje jsou kytara, flétna, buben nebo perkuse. Značnou roli v jejich muzice pak tvoří zpěv a rychlostní dynamika písní. Těšit se můžete nejen na koncert na pódiu, ale i na každonoční vystoupení v krčmě!

Čtyřčlenná hudební skupina z jihočeského města Tábor, hrající historickou hudbu ze 13. až 16. století, tedy hudbu gotickou a raně renesanční. S otevřenou náručí nás vítají tam, kde dunění bubnů, troubení rohu, mocné tóny středověkých dud a píšťal, vrzání fiduly a niněry, rytmický atak cistry potřeba jsou. Celkový dojem umocňují písně zpívané v originálních starých, mnohdy již dávno zapomenutých jazycích.

Hudební skupina Druga ve svých písních vypráví příběhy inspirované českými pověstmi a slovanskou mytologií. Samotný název skupiny vznikl volným překladem ze staroslovanského slova "přátelství". Tím chce skupina vyjádřit, že hudba je o vzájemném sdílení lidských zážitků a příběhů, jejichž podstata se nemění ani v průběhu staletí bez ohledu na vývoj technologií či dějin.

Říkají o nás

Crach an Craite

"Je třeba rozhodnout o budoucnosti celého Skellige! A nakopat přitom pár Nilfgaarďanů..."

Crach an Craite
Birna Bran

"Blavicon prý dokáže být královský masakr. To si nenechám ujít."

Birna Bran
Udalryk

"Pokusím se sjednotit celé Skellige. Ale jedním okem budu určitě pokukovat po medovině."

Udalryk
Šílený Lugoš

"Po ránu tam prej bejvá tolik lidí modrejch v obličeji, až se bojím, že mezi nima ztratím synka."

Šílený Lugoš
Myšilov

"Ze všeho nejdůležitější je rovnováha. To znamená ten správný poměr medoviny a krve v žilách."

Myšilov
Radovid

"Pojeď na Blavicon, říkali... Bude to sranda, říkali... Bylo to tam fajn, ale i tak jsem z toho ještě pořád trochu otrávenej."

Radovid
Hjalmar an Craite

"Nejlepší lék na ranní kocovinu je boj s ledovým obrem. Medoviny je dost, ale těch obrů už moc nezbejvá..."

Hjalmar an Craite
Ledový obr

"Já jít taky. Undvik nuda. Blavicon spousta lidů já třískat."

Ledový obr
Holger Černá ruka

"Co se nedá sníst, vypít nebo znásilnit, to se musí vyšňupat!"

Holger Černá ruka
Anna Henrietta

"Blavicon byl exkluzivní! Skvělé víno, dobré jídlo, hudba a tanec! Nádhera! Jen jsem tam v tom všem tak trochu ztratila hlavu."

Anna Henrietta
Marigold

"Runda pro všechny! Heeeeeeej!"

Marigold
Berserk

"Hlavně nám nikdo do medoviny neházejte žádný houby."

Berserk

Hlavní partneři

Partneři a sponzoři