<- Zpět na všechny kmeny

Klan Dimun

Facebook stránka kmene

Thén kmene: Holger Blackhand

Pobočník théna: Petr "Halbjorn" Šmíd

Pokřik kmene: A teď si připijeme na císaře Nilfgaardu, ať je jeho péro na věky zvadlý!

Koho kmen podporuje: Klan Drummond

Proč ho podporuje:

Politika nás nezajímá, ale pokud musíme někoho podporovat, tak Šíleného Lugoše. Zastáváme stejný názor, aby se opice z Nilfgaardu a Seveřani vymlátili mezi sebou. Pak přijedeme my, dorazíme zbytek a nažereme se z toho, co vypěstovali jiní. Sebereme jim zlato, vypálíme domy a nakonec vojedeme ženský. Takhle se žije u nás, v klanu Dimun!Jak se stát členem kmene:

Pokud tě baví rabovat, znásilňovat, chlastat a sem tam máš chuť si něčeho šňupnout, přidej se k nám. Jsme "piráti"; obávaní mordýři a plenitelé. Abys nám dokázal svou věrnost, schopnosti a loajalitu, musíš spáchat loupež takovou, o které budou skaldové pět písně (únos osoby na korbel medoviny se počítá).

Chceš-li se nalodit se zbytkem posádky a vydat se na dlouhou cestu plnou plenění kontinentů a ranní kocoviny, zbav se svého majetku ve prospěch kmene. Pokud jsi chudý a majetku máš pomálu, uplať Holgera alespoň třemi žetony vlivu. Nechceme žádný střízlivky na plavbě za bohatstvím. To, že nesnášíš pletichářskou mrchu Birnu a nenávidíš černý opice z Nilfgaardu, je nezbytnou podmínkou pro vstup.

Za to vše se ti Holger a klan Dimun odvděčí dobrou bandou, úsměvem na tváři a korbelem piva zdarma. To hlavní je ale kořist, která bude spravedlivě dělena mezi celou posádku. Z každého nájezdu, z každé vypleněné vesnice si odneseš svůj podíl.

Percival je skupina z Polska, která hraje hudbu vycházející z vikinských a slovanských tradic. Jejich repertoár se skládá jak z lidových písní, tak i z vlastních skladeb a zavádí posluchače do období raného středověku, do světa našich předků.

Především je to skupina, která stojí za nahráním soundtracku ke hře Zaklínač 3: Divoký hon.

Żywiołak pochází z Polska a má za sebou dlouhou hudební historii. Hraje písně různých žánrů, nejčastěji ale jde o středověko-folkové zasazení. Texty čerpají ze slovanských tradic. Folková část smíchaná s tvrdšími tóny vytváří unikátní hudební směsici.

Jeden kmen je český projekt spojující výtvarné, divadelní a hudební prvky. Těšit se můžete na temnou muziku zpívanou skřetí černou řečí. Čeká vás nezapomenutelný celkový zážitek.

Slovenská kapela Strigoň začínala hraním cover verzí písniček od skupiny Percival, dnes již mají i vlastní tvorbu. Silnou inspirací je pro ně slovanská folková scéna, irské rytmy, středověká hudba a svět fantasy.

Skupina PerKelt hraje tzv. pohanský speed folk, původně pochází z Čech, ale nyní jde o anglickou kapelu. Základní nástroje jsou kytara, flétna, buben nebo perkuse. Značnou roli v jejich muzice pak tvoří zpěv a rychlostní dynamika písní. Těšit se můžete nejen na koncert na pódiu, ale i na každonoční vystoupení v krčmě!

Čtyřčlenná hudební skupina z jihočeského města Tábor, hrající historickou hudbu ze 13. až 16. století, tedy hudbu gotickou a raně renesanční. S otevřenou náručí nás vítají tam, kde dunění bubnů, troubení rohu, mocné tóny středověkých dud a píšťal, vrzání fiduly a niněry, rytmický atak cistry potřeba jsou. Celkový dojem umocňují písně zpívané v originálních starých, mnohdy již dávno zapomenutých jazycích.

Hudební skupina Druga ve svých písních vypráví příběhy inspirované českými pověstmi a slovanskou mytologií. Samotný název skupiny vznikl volným překladem ze staroslovanského slova "přátelství". Tím chce skupina vyjádřit, že hudba je o vzájemném sdílení lidských zážitků a příběhů, jejichž podstata se nemění ani v průběhu staletí bez ohledu na vývoj technologií či dějin.

Hlavní partneři

Partneři a sponzoři