<- Zpět na všechny kmeny

Màireach

Facebook stránka kmene

Thén kmene: Lukáš Seela Procházka

Pobočník théna: Jakub Roh

Pokřik kmene: A-màireach!

Koho kmen podporuje: Klan Tuirseach

Proč ho podporuje:

Těžké časy se blíží a temné mraky se sbírají nad královstvími. V těchto nebezpečných dobách nesmí zůstat Skellige stranou. Musíme si zajistit místo v novém světě, který přichází.
Válka, která rozhodne o rozdělení světa, probíhá kousek od nás. Musíme zajistit, abychom stáli silnější než kdy předtím a stáli na straně vítězů. Nájezdy a rabování, které Skellige přinesly slávu a respekt, už nestačí, abychom se mohli rozvíjet dál. Chceme rozšířit naše území, zachovat naši kulturu, naplnit stoly jídlem, číše medovinou a srdce Skelližanů hrdostí a odvahou.
Zůstat stranou znamená zůstat v minulosti. Pouze Birna nám zabezpečí to nejlepší postavení, aby nás čekalo ještě mnoho dobrých zítřků.Jak se stát členem kmene:

Každý se může stát členem nášho kmene, pokud najde alespoň jednoho dobrého člověka, co potvrdí, že je to správný chlap/ženská.
Pak si zvolí zkoušku, která nejlépe prokáže jeho kvality. Budiž to zkouška odvahy, důvtipu nebo síly. Všechny, kdo prokáží, že jsou toho hodni, přijme sám thén nebo jeho nejbližší do našeho kmene iniciačním rituálem, při kterém dostane symbol, jenž bude moci nosit po celý Blavicon.
Nechť se všichni dožijeme zítřka!

Percival je skupina z Polska, která hraje hudbu vycházející z vikinských a slovanských tradic. Jejich repertoár se skládá jak z lidových písní, tak i z vlastních skladeb a zavádí posluchače do období raného středověku, do světa našich předků.

Především je to skupina, která stojí za nahráním soundtracku ke hře Zaklínač 3: Divoký hon.

Żywiołak pochází z Polska a má za sebou dlouhou hudební historii. Hraje písně různých žánrů, nejčastěji ale jde o středověko-folkové zasazení. Texty čerpají ze slovanských tradic. Folková část smíchaná s tvrdšími tóny vytváří unikátní hudební směsici.

Jeden kmen je český projekt spojující výtvarné, divadelní a hudební prvky. Těšit se můžete na temnou muziku zpívanou skřetí černou řečí. Čeká vás nezapomenutelný celkový zážitek.

Slovenská kapela Strigoň začínala hraním cover verzí písniček od skupiny Percival, dnes již mají i vlastní tvorbu. Silnou inspirací je pro ně slovanská folková scéna, irské rytmy, středověká hudba a svět fantasy.

Skupina PerKelt hraje tzv. pohanský speed folk, původně pochází z Čech, ale nyní jde o anglickou kapelu. Základní nástroje jsou kytara, flétna, buben nebo perkuse. Značnou roli v jejich muzice pak tvoří zpěv a rychlostní dynamika písní. Těšit se můžete nejen na koncert na pódiu, ale i na každonoční vystoupení v krčmě!

Čtyřčlenná hudební skupina z jihočeského města Tábor, hrající historickou hudbu ze 13. až 16. století, tedy hudbu gotickou a raně renesanční. S otevřenou náručí nás vítají tam, kde dunění bubnů, troubení rohu, mocné tóny středověkých dud a píšťal, vrzání fiduly a niněry, rytmický atak cistry potřeba jsou. Celkový dojem umocňují písně zpívané v originálních starých, mnohdy již dávno zapomenutých jazycích.

Hudební skupina Druga ve svých písních vypráví příběhy inspirované českými pověstmi a slovanskou mytologií. Samotný název skupiny vznikl volným překladem ze staroslovanského slova "přátelství". Tím chce skupina vyjádřit, že hudba je o vzájemném sdílení lidských zážitků a příběhů, jejichž podstata se nemění ani v průběhu staletí bez ohledu na vývoj technologií či dějin.

Hlavní partneři

Partneři a sponzoři