<- Zpět na všechny kmeny

Medopyjové z Larviku

Facebook stránka kmene

Thén kmene: Mjörd (Mikuláš Kovács)

Pobočník théna: PaMjörd - Kateřina (klepnička) Malečková

Pokřik kmene: Sudetvik! Sever! A na to se napijem!

Koho kmen podporuje: Klan an Craite

Proč ho podporuje:

Z dalekého, mrazivého a nelítostného Severu přicházíme podpořit klan an Craite a především samotného Hjalmara, protože věříme, že pouze on je ten pravý král a dokáže nás všechny sjednotit k jedinému cíli. Toužíme po rabování kontinentu, po krvi, medu a strdí, ale hlavně po opravdovém dobrodružství, jež nám může poskytnout pouze on.
My jsme Seveřané narozeni a vychováni v tuhých podmínkách, kde zimní mráz střídá letní sníh a naopak, odkojeni božským nápojem zvaným medovina.
Přicházíme předvést, co jsme vlastně zač!Jak se stát členem kmene:

Uchazeč o pozici v našem kmenu musí splnit jednoduchou věc. Nejprve vypít malé pivo s medovinou, uběhnout (tím se myslí o něco rychlejší pohyb než je chůze) přibližně 50 metrů, kde na něj bude čekat panák medoviny. Poté vezme do ruky připravené Thorovo kladivo Mjölnir (to bude vyřezáno z polystyrenu) a vrhne jím na vzdálenost alespoň 3 metrů. Poté, co vše splní, bude moci pronést náš vítězný pokřik a stane se plnohodnotným členem našeho kmene. Pro osoby pod 18 let máme připravenou i nealkoholickou verzi.

Percival je skupina z Polska, která hraje hudbu vycházející z vikinských a slovanských tradic. Jejich repertoár se skládá jak z lidových písní, tak i z vlastních skladeb a zavádí posluchače do období raného středověku, do světa našich předků.

Především je to skupina, která stojí za nahráním soundtracku ke hře Zaklínač 3: Divoký hon.

Żywiołak pochází z Polska a má za sebou dlouhou hudební historii. Hraje písně různých žánrů, nejčastěji ale jde o středověko-folkové zasazení. Texty čerpají ze slovanských tradic. Folková část smíchaná s tvrdšími tóny vytváří unikátní hudební směsici.

Jeden kmen je český projekt spojující výtvarné, divadelní a hudební prvky. Těšit se můžete na temnou muziku zpívanou skřetí černou řečí. Čeká vás nezapomenutelný celkový zážitek.

Slovenská kapela Strigoň začínala hraním cover verzí písniček od skupiny Percival, dnes již mají i vlastní tvorbu. Silnou inspirací je pro ně slovanská folková scéna, irské rytmy, středověká hudba a svět fantasy.

Skupina PerKelt hraje tzv. pohanský speed folk, původně pochází z Čech, ale nyní jde o anglickou kapelu. Základní nástroje jsou kytara, flétna, buben nebo perkuse. Značnou roli v jejich muzice pak tvoří zpěv a rychlostní dynamika písní. Těšit se můžete nejen na koncert na pódiu, ale i na každonoční vystoupení v krčmě!

Čtyřčlenná hudební skupina z jihočeského města Tábor, hrající historickou hudbu ze 13. až 16. století, tedy hudbu gotickou a raně renesanční. S otevřenou náručí nás vítají tam, kde dunění bubnů, troubení rohu, mocné tóny středověkých dud a píšťal, vrzání fiduly a niněry, rytmický atak cistry potřeba jsou. Celkový dojem umocňují písně zpívané v originálních starých, mnohdy již dávno zapomenutých jazycích.

Hudební skupina Druga ve svých písních vypráví příběhy inspirované českými pověstmi a slovanskou mytologií. Samotný název skupiny vznikl volným překladem ze staroslovanského slova "přátelství". Tím chce skupina vyjádřit, že hudba je o vzájemném sdílení lidských zážitků a příběhů, jejichž podstata se nemění ani v průběhu staletí bez ohledu na vývoj technologií či dějin.

Hlavní partneři

Partneři a sponzoři