<- Zpět na všechny kmeny

Morgenští žoldnéřiThén kmene: Mortis

Pobočník théna: Lemur „Stříbrný jazyk“

Pokřik kmene: Blood & Beer!

Koho kmen podporuje: Klan Brokvar

Proč ho podporuje:

Jsme věrní svému jarlu Uldarykovi. Spolu s ním Thén Mortis, nelegitimní levoboček velkého jarla Udalryka, shromažďuje válečníky na politickou podporu svého otce.

Nemají k sobě příliš blízko, ale oba vědí, že nejlepším řešením pro silné ostrovy je suverénní vystupování jednotného skelligského národa a vojska pod jedním praporem bez rozhádaných klanů. Na rozdíl od jarla
Udalryka si ale thén Mortis nemyslí, že se něčeho takového dá dosáhnout mírovou cestou.

Proto tu jsme, shromažďujeme bojovníky a čekáme, jak dopadne sněm.
Netoužíme po bratrovražedném boji, ale kdo se postaví jarlu Udalrykovi, bude muset počítat s naší návštěvou.
A jakmile bude Skellige jednotné, obrátíme svou pozornost na kontinent a celé pobřeží od Nilfgaardu po Kovir lehne popelem a zbarví se krví pod tíhou našich nájezdů!

Víme že není vhodná situace pro vedení války. Na Skellige máme v současnosti dost vlastních problémů a sporů k urovnání. Jedině silní a jednotní můžeme obstát v následujících zkouškách, které nám dnešní temné časy přichystaly.Jak se stát členem kmene:

Jsme kmenem žoldnéřů, pirátů a nájezdníků. Nezajímá nás farmaření, rybolov ani řemesla. Chceme bojovat, rabovat a pak o tom vyprávět nad pivem a medovinou.
 
Chceš k nám? Rádi tě přijmeme do svých řad! Musíš ale prokázat, že ti v žilách koluje válečnická krev pravého Skelližana. Jak?
1. Najdi Théna Mortise nebo jeho věrného pobočníka Lemura (nejspíš u nejbližšího sudu)!
2. Připij kmeni na zdraví!
3. Navrhni, kam uspořádat první nájezd, až se klany sjednotí pod praporem Brokvaru!
 
Pak už ti jen stačí pít a bavit se jako správný žoldnéř.

Percival je skupina z Polska, která hraje hudbu vycházející z vikinských a slovanských tradic. Jejich repertoár se skládá jak z lidových písní, tak i z vlastních skladeb a zavádí posluchače do období raného středověku, do světa našich předků.

Především je to skupina, která stojí za nahráním soundtracku ke hře Zaklínač 3: Divoký hon.

Żywiołak pochází z Polska a má za sebou dlouhou hudební historii. Hraje písně různých žánrů, nejčastěji ale jde o středověko-folkové zasazení. Texty čerpají ze slovanských tradic. Folková část smíchaná s tvrdšími tóny vytváří unikátní hudební směsici.

Jeden kmen je český projekt spojující výtvarné, divadelní a hudební prvky. Těšit se můžete na temnou muziku zpívanou skřetí černou řečí. Čeká vás nezapomenutelný celkový zážitek.

Slovenská kapela Strigoň začínala hraním cover verzí písniček od skupiny Percival, dnes již mají i vlastní tvorbu. Silnou inspirací je pro ně slovanská folková scéna, irské rytmy, středověká hudba a svět fantasy.

Skupina PerKelt hraje tzv. pohanský speed folk, původně pochází z Čech, ale nyní jde o anglickou kapelu. Základní nástroje jsou kytara, flétna, buben nebo perkuse. Značnou roli v jejich muzice pak tvoří zpěv a rychlostní dynamika písní. Těšit se můžete nejen na koncert na pódiu, ale i na každonoční vystoupení v krčmě!

Čtyřčlenná hudební skupina z jihočeského města Tábor, hrající historickou hudbu ze 13. až 16. století, tedy hudbu gotickou a raně renesanční. S otevřenou náručí nás vítají tam, kde dunění bubnů, troubení rohu, mocné tóny středověkých dud a píšťal, vrzání fiduly a niněry, rytmický atak cistry potřeba jsou. Celkový dojem umocňují písně zpívané v originálních starých, mnohdy již dávno zapomenutých jazycích.

Hudební skupina Druga ve svých písních vypráví příběhy inspirované českými pověstmi a slovanskou mytologií. Samotný název skupiny vznikl volným překladem ze staroslovanského slova "přátelství". Tím chce skupina vyjádřit, že hudba je o vzájemném sdílení lidských zážitků a příběhů, jejichž podstata se nemění ani v průběhu staletí bez ohledu na vývoj technologií či dějin.

Hlavní partneři

Partneři a sponzoři