<- Zpět na všechny kmeny

Společenstvo medovinového sklípkuThén kmene: Svrchní Kvašák

Pobočník théna: Spodní Kvašák

Pokřik kmene: Máme játra z ocele, polibte nám prdele!

Koho kmen podporuje: Klan Tuirseach

Proč ho podporuje:

Klan Tuirseach má dlouholetou tradici na Skelligských ostrovech a na trůn, po smrti krále Brana, musí usednout jeho syn Svanrige, veden pevnou a neústupnou rukou své matky a vdově po králi - Birny Bran. Tento cíl nebude lehký a oba si dobře uvědomují, že bude třeba spojenců k dosáhnutí jejich cíle. Avšak oproti klanu an Craite vědí, že jedinou možnou volbou pro spojenectví je Nilfgaardské císařství, nikoliv Sever. A proto se náš kmen staví na stranu klanu Tuirseach, protože chceme stát na straně silnějšího!Jak se stát členem kmene:

Vstup do našeho kmene není nijak složitý. Stačí vyhledat některého člena kmenu, jehož bezpečně poznáte podle kmenového odznáčku a donést mu dar v podobě libovolné lihoviny. Poté s ním bude podstoupena zkouška síly (páka). V případě výhry bude zájemce přiveden ke kmenovému thénovi, jenž se ho zeptá na jednu nenáročnou, avšak lehce záludnou otázku ( Zkouška vědomostí). Po úspěšném složení této zkoušky se zájemce oficiálně stává členem kmene a může ho dále reprezentovat.

Percival je skupina z Polska, která hraje hudbu vycházející z vikinských a slovanských tradic. Jejich repertoár se skládá jak z lidových písní, tak i z vlastních skladeb a zavádí posluchače do období raného středověku, do světa našich předků.

Především je to skupina, která stojí za nahráním soundtracku ke hře Zaklínač 3: Divoký hon.

Żywiołak pochází z Polska a má za sebou dlouhou hudební historii. Hraje písně různých žánrů, nejčastěji ale jde o středověko-folkové zasazení. Texty čerpají ze slovanských tradic. Folková část smíchaná s tvrdšími tóny vytváří unikátní hudební směsici.

Jeden kmen je český projekt spojující výtvarné, divadelní a hudební prvky. Těšit se můžete na temnou muziku zpívanou skřetí černou řečí. Čeká vás nezapomenutelný celkový zážitek.

Slovenská kapela Strigoň začínala hraním cover verzí písniček od skupiny Percival, dnes již mají i vlastní tvorbu. Silnou inspirací je pro ně slovanská folková scéna, irské rytmy, středověká hudba a svět fantasy.

Skupina PerKelt hraje tzv. pohanský speed folk, původně pochází z Čech, ale nyní jde o anglickou kapelu. Základní nástroje jsou kytara, flétna, buben nebo perkuse. Značnou roli v jejich muzice pak tvoří zpěv a rychlostní dynamika písní. Těšit se můžete nejen na koncert na pódiu, ale i na každonoční vystoupení v krčmě!

Čtyřčlenná hudební skupina z jihočeského města Tábor, hrající historickou hudbu ze 13. až 16. století, tedy hudbu gotickou a raně renesanční. S otevřenou náručí nás vítají tam, kde dunění bubnů, troubení rohu, mocné tóny středověkých dud a píšťal, vrzání fiduly a niněry, rytmický atak cistry potřeba jsou. Celkový dojem umocňují písně zpívané v originálních starých, mnohdy již dávno zapomenutých jazycích.

Hudební skupina Druga ve svých písních vypráví příběhy inspirované českými pověstmi a slovanskou mytologií. Samotný název skupiny vznikl volným překladem ze staroslovanského slova "přátelství". Tím chce skupina vyjádřit, že hudba je o vzájemném sdílení lidských zážitků a příběhů, jejichž podstata se nemění ani v průběhu staletí bez ohledu na vývoj technologií či dějin.

Hlavní partneři

Partneři a sponzoři