Místo

O samotném objektu

Celý con se bude konat v areálu Housův mlýn v Táboře. Atmosféru města samotného podtrhne středověké prostředí objektu, který se rozkládá v údolíčku pod hradbami centra města. Nabízí velkou krčmu rozdělenou na tři samostatné sály, dostačující prostory venku i vevnitř, blízkou louku pro stanování i parkoviště. Více informací o prostoru naleznete na webových stránkách objektu.

Umístění a parkování

Parkování v objektu není možné, nicméně zhruba 100 metrů od místa konání, hned za potokem, je parkoviště pro zhruba 50 aut. Další možnosti parkování jsou kdekoliv ve městě dle podmínek napsaných na parkovacích hodinách. Další parkoviště je pak u sportovní haly, kde je možný nocleh. Tam je kapacita pro více než stovku aut.

Ve městě je mnoho navigačních cedulí na Housův mlýn. Do samotného Tábora pak jezdí vlaky i autobusy. Svoji konkrétní trasu můžete najít například na mapě níže.

Možnosti přespání

Našim návštěvníkům nabízíme několik možností noclehu. Spaní přímo v objektu není možné. Zároveň zde není možnost sprch, ty jsou pouze ve sportovní hale.

1. Ubytování ve sportovní hale

Pro všechny návštěvníky Blaviconu 2019 nabízíme možnost přespání ve sportovní hale KVAPILOVA (Kvapilova 2419). Spaní je možné na zemi ve vyhřívané hale. Zázemí nabízí sprchy a záchody. Přespání je zahrnuto v ceně celoconových lístků a není potřeba ho jakkoliv doplácet. Kapacita je dostatečná k pokrytí potřeb všech návštěvníků. Je třeba jen počítat se společným prostorem a menším komfortem přespání z hlediska hluku a vyrušování od ostatních. Ráno a večer budou sprchy otevřeny i pro návštěvníky, kteří spali jinde.

2. Ubytování ve vlastním stanu na naší louce

Přímo v prostoru conu je možné přespat na louce ve vlastním stanu. Tato forma nocování je pohodlná z hlediska hluku a vyrušování od ostatních, je ale třeba počítat s opravdu studenými nocemi. Bez dobrého spacáku a oblečení tuto variantu nedoporučujeme.

3. Vlastní ubytování

Doporučujeme formu sdíleného nocování, třeba přes http://airbnb.com/. Každopádně tato forma nocování je jistě nejlepší, co se týče komfortu, není ovšem jakkooliv zahrnuta v ceně vstupného, takže půjde zároveň o nejdražší variantu.

Percival je skupina z Polska, která hraje hudbu vycházející z vikinských a slovanských tradic. Jejich repertoár se skládá jak z lidových písní, tak i z vlastních skladeb a zavádí posluchače do období raného středověku, do světa našich předků.

Především je to skupina, která stojí za nahráním soundtracku ke hře Zaklínač 3: Divoký hon.

Żywiołak pochází z Polska a má za sebou dlouhou hudební historii. Hraje písně různých žánrů, nejčastěji ale jde o středověko-folkové zasazení. Texty čerpají ze slovanských tradic. Folková část smíchaná s tvrdšími tóny vytváří unikátní hudební směsici.

Jeden kmen je český projekt spojující výtvarné, divadelní a hudební prvky. Těšit se můžete na temnou muziku zpívanou skřetí černou řečí. Čeká vás nezapomenutelný celkový zážitek.

Slovenská kapela Strigoň začínala hraním cover verzí písniček od skupiny Percival, dnes již mají i vlastní tvorbu. Silnou inspirací je pro ně slovanská folková scéna, irské rytmy, středověká hudba a svět fantasy.

Skupina PerKelt hraje tzv. pohanský speed folk, původně pochází z Čech, ale nyní jde o anglickou kapelu. Základní nástroje jsou kytara, flétna, buben nebo perkuse. Značnou roli v jejich muzice pak tvoří zpěv a rychlostní dynamika písní. Těšit se můžete nejen na koncert na pódiu, ale i na každonoční vystoupení v krčmě!

Čtyřčlenná hudební skupina z jihočeského města Tábor, hrající historickou hudbu ze 13. až 16. století, tedy hudbu gotickou a raně renesanční. S otevřenou náručí nás vítají tam, kde dunění bubnů, troubení rohu, mocné tóny středověkých dud a píšťal, vrzání fiduly a niněry, rytmický atak cistry potřeba jsou. Celkový dojem umocňují písně zpívané v originálních starých, mnohdy již dávno zapomenutých jazycích.

Hudební skupina Druga ve svých písních vypráví příběhy inspirované českými pověstmi a slovanskou mytologií. Samotný název skupiny vznikl volným překladem ze staroslovanského slova "přátelství". Tím chce skupina vyjádřit, že hudba je o vzájemném sdílení lidských zážitků a příběhů, jejichž podstata se nemění ani v průběhu staletí bez ohledu na vývoj technologií či dějin.

Říkají o nás

Crach an Craite

"Je třeba rozhodnout o budoucnosti celého Skellige! A nakopat přitom pár Nilfgaarďanů..."

Crach an Craite
Birna Bran

"Blavicon prý dokáže být královský masakr. To si nenechám ujít."

Birna Bran
Udalryk

"Pokusím se sjednotit celé Skellige. Ale jedním okem budu určitě pokukovat po medovině."

Udalryk
Šílený Lugoš

"Po ránu tam prej bejvá tolik lidí modrejch v obličeji, až se bojím, že mezi nima ztratím synka."

Šílený Lugoš
Myšilov

"Ze všeho nejdůležitější je rovnováha. To znamená ten správný poměr medoviny a krve v žilách."

Myšilov
Radovid

"Pojeď na Blavicon, říkali... Bude to sranda, říkali... Bylo to tam fajn, ale i tak jsem z toho ještě pořád trochu otrávenej."

Radovid
Hjalmar an Craite

"Nejlepší lék na ranní kocovinu je boj s ledovým obrem. Medoviny je dost, ale těch obrů už moc nezbejvá..."

Hjalmar an Craite
Ledový obr

"Já jít taky. Undvik nuda. Blavicon spousta lidů já třískat."

Ledový obr
Holger Černá ruka

"Co se nedá sníst, vypít nebo znásilnit, to se musí vyšňupat!"

Holger Černá ruka
Anna Henrietta

"Blavicon byl exkluzivní! Skvělé víno, dobré jídlo, hudba a tanec! Nádhera! Jen jsem tam v tom všem tak trochu ztratila hlavu."

Anna Henrietta
Marigold

"Runda pro všechny! Heeeeeeej!"

Marigold
Berserk

"Hlavně nám nikdo do medoviny neházejte žádný houby."

Berserk

Hlavní partneři

Partneři a sponzoři