Místo

O samotném objektu

Celý con se bude konat v areálu Housův mlýn v Táboře. Atmosféru města samotného podtrhne středověké prostředí objektu, který se rozkládá v údolíčku pod hradbami centra města. Nabízí velkou krčmu rozdělenou na tři samostatné sály, dostačující prostory venku i vevnitř, blízkou louku pro stanování i parkoviště. Více informací o prostoru naleznete na webových stránkách objektu.

Umístění a parkování

Parkování v objektu není možné, nicméně zhruba 100 metrů od místa konání, hned za potokem, je parkoviště pro zhruba 50 aut. Další možnosti parkování jsou kdekoliv ve městě dle podmínek napsaných na parkovacích hodinách. Další parkoviště je pak u sportovní haly, kde je možný nocleh. Tam je kapacita pro více než stovku aut.

Ve městě je mnoho navigačních cedulí na Housův mlýn. Do samotného Tábora pak jezdí vlaky i autobusy. Svoji konkrétní trasu můžete najít například na mapě níže.

Možnosti přespání

Našim návštěvníkům nabízíme několik možností noclehu. Spaní přímo v objektu není možné. Zároveň zde není možnost sprch, ty jsou pouze ve sportovní hale.

1. Ubytování ve sportovní hale

Pro všechny návštěvníky Blaviconu 2018 nabízíme možnost přespání ve sportovní hale MÍR. Spaní je možné na zemi ve vyhřívané hale. Zázemí nabízí sprchy a záchody. Přespání je zahrnuto v ceně lístků a není potřeba ho jakkoliv doplácet. Kapacita je dostatečná k pokrytí potřeb všech návštěvníků. Je třeba jen počítat se společným prostorem a menším komfortem přespání z hlediska hluku a vyrušování od ostatních. Ráno a večer budou sprchy otevřeny i pro návštěvníky, kteří spali jinde.

2. Ubytování ve vlastním stanu na naší louce

Přímo v prostoru conu je možné přespat na louce ve vlastním stanu. Tato forma nocování je pohodlná z hlediska hluku a vyrušování od ostatních, je ale třeba počítat s opravdu studenými nocemi. Bez dobrého spacáku a oblečení tuto variantu nedoporučujeme.

3. Vlastní ubytování

Doporučujeme formu sdíleného nocování, třeba přes http://airbnb.com/. Každopádně tato forma nocování je jistě nejlepší, co se týče komfortu, není ovšem jakkooliv zahrnuta v ceně vstupného, takže půjde zároveň o nejdražší variantu.

Percival je skupina z Polska, která hraje hudbu vycházející z vikinských a slovanských tradic. Jejich repertoár se skládá jak z lidových písní, tak i z vlastních skladeb a zavádí posluchače do období raného středověku, do světa našich předků.

Především je to skupina, která stojí za nahráním soundtracku ke hře Zaklínač 3: Divoký hon.

Čtyřčlenná hudební skupina z jihočeského města Tábor, hrající historickou hudbu ze 13. až 16. století, tedy hudbu gotickou a raně renesanční. S otevřenou náručí nás vítají tam, kde dunění bubnů, troubení rohu, mocné tóny středověkých dud a píšťal, vrzání fiduly a niněry, rytmický atak cistry potřeba jsou. Celkový dojem umocňují písně zpívané v originálních starých, mnohdy již dávno zapomenutých jazycích.

Minstrelové Lori a Derias spolu v jedné jarní noci naprosto neplánovaně, v důsledku absintového opojení a proradnosti úplňku, přeložili do češtiny a nahráli všem zaklínačským fanouškům známou Priscillinu píseň.

Nyní se objevují rok po svém prvním koncertu na dalším Blaviconu, tentokráte s vlastní tvorbou zaměřenou právě na svět Zaklínače!

Hudební skupina Druga ve svých písních vypráví příběhy inspirované českými pověstmi a slovanskou mytologií. Samotný název skupiny vznikl volným překladem ze staroslověnského slova "přátelství". Tím chce skupina vyjádřit, že hudba je o vzájemném sdílení lidských zážitků a příběhů, jejichž podstata se nemění ani v průběhu staletí bez ohledu na vývoj technologií či dějin.

Reference

Letho z Gulety

"Loňskej ročník byl sice skvělej, ale tenhle bude určitě ještě lepší, prostě královská zábava!"

Letho z Gulety
Vařena

"Znám tvou budoucnost! Na Blavicon vysoko míříš. A tam pak hodně budeš někde! Já tam vám odpovím na Vaše věštby!"

Vařena
Thaler

"Kdo nepojede na Blavicon, je u mě zkurvenej strup!"

Thaler
Bart

"Grrrrrhghg... Já nepamatuješ, já nejseš moc chytrej. Guláš dobrej, Bart jseš hodnej..."

Bart
Gaunter O'Dimm

"Tolik smluv jsem za jeden víkend nikde jinde nesepsal. Bylo to opravdu náročné. Pro všechny."

Gaunter O'Dimm
Lambert

"Con i koncerty jsem si užil, ale lidi o mně vyprávěli takovou nepěknou básničku, a ještě k tomu nepravdivou. Takže zatím nevím, jestli se mi tam chce. Ale asi jo. A pořádně si nabrousím meče."

Lambert
Uma

"Uma, uma umaaaa. Uma? Uma umamama!"

Uma
Dudu

"Byl jsem tam už posledně, ale asi jste mě nepoznali."

Dudu
Zoltan

"Tož konečně zaséjc ňáká řácká trachtace. Prálka, pijatika, karban, u teho nemožu chyběť!"

Zoltan
Shani

"A žádné opilecké šermování! Posledně jsem tam musela dávat jednoho chlapa dohromady, a jak jsem tam pila tu medovinu, málem jsem mu přišila nohu k rameni."

Shani
Eskel

"Nikdy jsem se po tahu… neprobudil jen v podvlíkačkách. Teda až na Blaviconu. Rohatejm ženskejm já neodolám!"

Eskel
Orianna

"Děti mají pití alkoholu zakázané, ale mám já zakázané pít z dětí?"

Orianna
Filippa

"Ještě nevím, jestli dorazím. Uvidím."

Filippa
Dijkstra

"Špehové mi říkali, že to posledně bylo fakt velký. Tentokrát se tam podívám osobně, protože když se rozhoduje o osudu světa, hlava redanský rozvědky u toho přece nemůže chybět."

Dijkstra

Hlavní partneři

Partneři a sponzoři