Na co se ptáte

Můžu přijít v cosplayi mimo svět Zaklínače? Musím to hlásit předem?

Přijít můžeš, v čem chceš. Ber ale na vědomí, že nejvíce se bude hodit právě cosplay ze světa Zaklínače anebo minimálně něco, co vypadá středověce. Díky takovému kostýmu lépe zapadneš. Pokud by ses však chtěl účastnit cosplay soutěže, tak máš bohužel smůlu, protože do ní přijímáme jen zaklínačské kostýmy. Hlásit se předem není vůbec nutné. Budeme rádi, když budeš mít nějaký kostým, ale není to potřeba nějak více řešit. Prostě si ho vezmi s sebou.

Budu si moci zahrát gwint i mimo turnaj?

Ano, bude na to vyčleněn stůl na stejném místě, kde se bude turnaj odehrávat, tedy v horním sále. Pokud gwint neznáš, naučíme tě ho.

Mám malé dítě, mohu ho vzít s sebou?

Tohle je na zodpovědnosti každého rodiče. Obecně nedoporučujeme chodit na con s dětmi pod 8 let. Pokud však uznáš za vhodné si tam dítě přivést, není to problém. Mládež pod 13 let musí přijít s doprovodem, ale zase má vstupné zdarma. Uvědom si také, že program není úplně zaměřený na mladší publikum, takže menší děti se tam mohou nudit.

Osoby starší 13 let a zároveň mladší 18 let bez doprovodu svého rodiče nebo zákonného zástupce s sebou musí mít vyplněné potvrzení od zákonného zástupce!

Mám malého psa a není, kdo by se o něj postaral. Je fakt hodný, můžu ho vzít?

Ne, zvířata mají na con vstup zakázaný. Je nám to líto, ale z různých dobrých důvodů jsme se rozhodli veškerá domácí zvířata zakázat.

V programu conu nevidím žádné přednášky. Dívám se snad špatně?

Nekoukáš, přednášky opravdu nemáme – tedy ne takové, jaké možná znáš z jiných conů. Podle nás má mnohem větší smysl workshop nebo obecně živá ukázka. Může to být spojené i s přednáškou, ale nečekej sál lidí, promítací plátno a hodiny povídání o ničem. V programu máme v podstatě jedinou „přednášku“, ale i to bude spíše živá diskuze mezi publikem a účinkujícím.

Jsem handicapovaný. Je objekt bezbariérový?

Objekt má několik pater, venku je štěrk, cesta do haly je asi 700 m daleko. Pokud jsi na vozíčku, budeš potřebovat osobního asistenta a zároveň se připrav na to, že si pravděpodobně neužiješ program v horním sále (3. patro). Do vyšších pater bezbariérový přístup není, ale v krčmě jsou bezbariérové záchody. Pokud jsi připraven se zúčastnit i za podmínky, že si program nebudeš moci užít zcela naplno, rádi tě uvidíme. A také rádi pomůžeme, když bude potřeba. Nejlepší bude, když nám informace o svém handicapu napíšeš do formuláře u vstupenky nebo e-mailem zvlášť.

Bude možnost zakoupit na místě něco, co máte na e-shopu obchod.gwint.cz?

Některé věci tam mít budeme, ale ne všechny. Pokud chceš mít jistotu a zároveň vědět cenu za daný předmět předem, udělej si objednávku na obchodu a napiš do poznámky, že si zboží vyzvedneš na Blaviconu. My to připravíme a na našem stánku bude objednávka k vyzvednutí.

Rád bych si na conu jídlo zařizoval sám, například nákupem ve městě. Je to možné?

Nikoho nenutíme jíst jídlo, které nabízíme, takže si stravování samozřejmě můžeš vyřešit podle svých přání a potřeb. Jen tě žádáme: nejez svoje potraviny uvnitř krčmy ani v horním sále. Je slušností v prostorách krčmy konzumovat jen jídlo z krčmy. Pokud máš nějaké speciální stravovací návyky nebo omezení, jez, kde chceš. Je zcela v pořádku, že celiak bude mít vlastní potraviny a ty bude jíst v krčmě.

Je nějaké místo, kde si mohu nechat své osobní věci?

Taková místa budou dvě, obě jsou však společná. Pokud tedy máš nějaké cennosti (peněženka, mobilní telefon atp.), nos je u sebe. Oblečení a věci, o které se nebojíš, můžeš nechat ve sportovní hale (během dne k nim nebudeš mít přístup) anebo uvnitř Housova mlýna, kde bude zřízena šatna bez dozoru.

Percival je skupina z Polska, která hraje hudbu vycházející z vikinských a slovanských tradic. Jejich repertoár se skládá jak z lidových písní, tak i z vlastních skladeb a zavádí posluchače do období raného středověku, do světa našich předků.

Především je to skupina, která stojí za nahráním soundtracku ke hře Zaklínač 3: Divoký hon.

Żywiołak pochází z Polska a má za sebou dlouhou hudební historii. Hraje písně různých žánrů, nejčastěji ale jde o středověko-folkové zasazení. Texty čerpají ze slovanských tradic. Folková část smíchaná s tvrdšími tóny vytváří unikátní hudební směsici.

Jeden kmen je český projekt spojující výtvarné, divadelní a hudební prvky. Těšit se můžete na temnou muziku zpívanou skřetí černou řečí. Čeká vás nezapomenutelný celkový zážitek.

Slovenská kapela Strigoň začínala hraním cover verzí písniček od skupiny Percival, dnes již mají i vlastní tvorbu. Silnou inspirací je pro ně slovanská folková scéna, irské rytmy, středověká hudba a svět fantasy.

Skupina PerKelt hraje tzv. pohanský speed folk, původně pochází z Čech, ale nyní jde o anglickou kapelu. Základní nástroje jsou kytara, flétna, buben nebo perkuse. Značnou roli v jejich muzice pak tvoří zpěv a rychlostní dynamika písní. Těšit se můžete nejen na koncert na pódiu, ale i na každonoční vystoupení v krčmě!

Čtyřčlenná hudební skupina z jihočeského města Tábor, hrající historickou hudbu ze 13. až 16. století, tedy hudbu gotickou a raně renesanční. S otevřenou náručí nás vítají tam, kde dunění bubnů, troubení rohu, mocné tóny středověkých dud a píšťal, vrzání fiduly a niněry, rytmický atak cistry potřeba jsou. Celkový dojem umocňují písně zpívané v originálních starých, mnohdy již dávno zapomenutých jazycích.

Hudební skupina Druga ve svých písních vypráví příběhy inspirované českými pověstmi a slovanskou mytologií. Samotný název skupiny vznikl volným překladem ze staroslovanského slova "přátelství". Tím chce skupina vyjádřit, že hudba je o vzájemném sdílení lidských zážitků a příběhů, jejichž podstata se nemění ani v průběhu staletí bez ohledu na vývoj technologií či dějin.

Hlavní partneři

Partneři a sponzoři