Na co se ptáte

Můžu přijít v cosplayi mimo svět Zaklínače? Musím to hlásit předem?

Přijít můžeš, v čem chceš. Ber ale na vědomí, že nejvíce se bude hodit právě cosplay ze světa Zaklínače anebo minimálně něco, co vypadá středověce. Díky takovému kostýmu lépe zapadneš. Pokud by ses však chtěl účastnit cosplay soutěže, tak máš bohužel smůlu, protože do ní přijímáme jen zaklínačské kostýmy. Hlásit se předem není vůbec nutné. Budeme rádi, když budeš mít nějaký kostým, ale není to potřeba nějak více řešit. Prostě si ho vezmi s sebou.

Budu si moci zahrát gwint i mimo turnaj?

Ano, bude na to vyčleněn stůl na stejném místě, kde se bude turnaj odehrávat, tedy v horním sále. Pokud gwint neznáš, naučíme tě ho.

Mám malé dítě, mohu ho vzít s sebou?

Tohle je na zodpovědnosti každého rodiče. Obecně nedoporučujeme chodit na con s dětmi pod 8 let. Pokud však uznáš za vhodné si tam dítě přivést, není to problém. Mládež pod 13 let musí přijít s doprovodem, ale zase má vstupné zdarma. Uvědom si také, že program není úplně zaměřený na mladší publikum, takže menší děti se tam mohou nudit.

Osoby starší 13 let a zároveň mladší 18 let bez doprovodu svého rodiče nebo zákonného zástupce s sebou musí mít vyplněné potvrzení od zákonného zástupce!

Mám malého psa a není, kdo by se o něj postaral. Je fakt hodný, můžu ho vzít?

Ne, zvířata mají na con vstup zakázaný. Je nám to líto, ale z různých dobrých důvodů jsme se rozhodli veškerá domácí zvířata zakázat.

V programu conu nevidím žádné přednášky. Dívám se snad špatně?

Nekoukáš, přednášky opravdu nemáme – tedy ne takové, jaké možná znáš z jiných conů. Podle nás má mnohem větší smysl workshop nebo obecně živá ukázka. Může to být spojené i s přednáškou, ale nečekej sál lidí, promítací plátno a hodiny povídání o ničem. V programu máme v podstatě jedinou „přednášku“, ale i to bude spíše živá diskuze mezi publikem a účinkujícím.

Jsem handicapovaný. Je objekt bezbariérový?

Objekt má několik pater, venku je štěrk, cesta do haly je asi 700 m daleko. Pokud jsi na vozíčku, budeš potřebovat osobního asistenta a zároveň se připrav na to, že si pravděpodobně neužiješ program v horním sále (3. patro). Do vyšších pater bezbariérový přístup není, ale v krčmě jsou bezbariérové záchody. Pokud jsi připraven se zúčastnit i za podmínky, že si program nebudeš moci užít zcela naplno, rádi tě uvidíme. A také rádi pomůžeme, když bude potřeba. Nejlepší bude, když nám informace o svém handicapu napíšeš do formuláře u vstupenky nebo e-mailem zvlášť.

Bude možnost zakoupit na místě něco, co máte na e-shopu obchod.gwint.cz?

Některé věci tam mít budeme, ale ne všechny. Pokud chceš mít jistotu a zároveň vědět cenu za daný předmět předem, udělej si objednávku na obchodu a napiš do poznámky, že si zboží vyzvedneš na Blaviconu. My to připravíme a na našem stánku bude objednávka k vyzvednutí.

Váhám s koupí vstupenky. Bude možné je zakoupit na místě?

Prodej lístků je koncipovaný na nákup v rámci předprodeje. Proto máme na místě vyšší cenu a zároveň je zde vysoká šance, že lístky už prostě nebudou anebo jich bude opravdu málo. Doporučujeme tedy zakoupit lístky dopředu; budeš mít jistotu a zároveň ušetříš.

Rád bych si na conu jídlo zařizoval sám, například nákupem ve městě. Je to možné?

Nikoho nenutíme jíst jídlo, které nabízíme, takže si stravování samozřejmě můžeš vyřešit podle svých přání a potřeb. Jen tě žádáme: nejez svoje potraviny uvnitř krčmy ani v horním sále. Je slušností v prostorách krčmy konzumovat jen jídlo z krčmy. Pokud máš nějaké speciální stravovací návyky nebo omezení, jez, kde chceš. Je zcela v pořádku, že celiak bude mít vlastní potraviny a ty bude jíst v krčmě.

Je nějaké místo, kde si mohu nechat své osobní věci?

Taková místa budou dvě, obě jsou však společná. Pokud tedy máš nějaké cennosti (peněženka, mobilní telefon atp.), nos je u sebe. Oblečení a věci, o které se nebojíš, můžeš nechat ve sportovní hale (během dne k nim nebudeš mít přístup) anebo uvnitř Housova mlýna, kde bude zřízena šatna bez dozoru.

Percival je skupina z Polska, která hraje hudbu vycházející z vikinských a slovanských tradic. Jejich repertoár se skládá jak z lidových písní, tak i z vlastních skladeb a zavádí posluchače do období raného středověku, do světa našich předků.

Především je to skupina, která stojí za nahráním soundtracku ke hře Zaklínač 3: Divoký hon.

Čtyřčlenná hudební skupina z jihočeského města Tábor, hrající historickou hudbu ze 13. až 16. století, tedy hudbu gotickou a raně renesanční. S otevřenou náručí nás vítají tam, kde dunění bubnů, troubení rohu, mocné tóny středověkých dud a píšťal, vrzání fiduly a niněry, rytmický atak cistry potřeba jsou. Celkový dojem umocňují písně zpívané v originálních starých, mnohdy již dávno zapomenutých jazycích.

Minstrelové Lori a Derias spolu v jedné jarní noci naprosto neplánovaně, v důsledku absintového opojení a proradnosti úplňku, přeložili do češtiny a nahráli všem zaklínačským fanouškům známou Priscillinu píseň.

Nyní se objevují rok po svém prvním koncertu na dalším Blaviconu, tentokráte s vlastní tvorbou zaměřenou právě na svět Zaklínače!

Hudební skupina Druga ve svých písních vypráví příběhy inspirované českými pověstmi a slovanskou mytologií. Samotný název skupiny vznikl volným překladem ze staroslověnského slova "přátelství". Tím chce skupina vyjádřit, že hudba je o vzájemném sdílení lidských zážitků a příběhů, jejichž podstata se nemění ani v průběhu staletí bez ohledu na vývoj technologií či dějin.

Reference

Letho z Gulety

"Loňskej ročník byl sice skvělej, ale tenhle bude určitě ještě lepší, prostě královská zábava!"

Letho z Gulety
Vařena

"Znám tvou budoucnost! Na Blavicon vysoko míříš. A tam pak hodně budeš někde! Já tam vám odpovím na Vaše věštby!"

Vařena
Thaler

"Kdo nepojede na Blavicon, je u mě zkurvenej strup!"

Thaler
Bart

"Grrrrrhghg... Já nepamatuješ, já nejseš moc chytrej. Guláš dobrej, Bart jseš hodnej..."

Bart
Gaunter O'Dimm

"Tolik smluv jsem za jeden víkend nikde jinde nesepsal. Bylo to opravdu náročné. Pro všechny."

Gaunter O'Dimm
Lambert

"Con i koncerty jsem si užil, ale lidi o mně vyprávěli takovou nepěknou básničku, a ještě k tomu nepravdivou. Takže zatím nevím, jestli se mi tam chce. Ale asi jo. A pořádně si nabrousím meče."

Lambert
Uma

"Uma, uma umaaaa. Uma? Uma umamama!"

Uma
Dudu

"Byl jsem tam už posledně, ale asi jste mě nepoznali."

Dudu
Zoltan

"Tož konečně zaséjc ňáká řácká trachtace. Prálka, pijatika, karban, u teho nemožu chyběť!"

Zoltan
Shani

"A žádné opilecké šermování! Posledně jsem tam musela dávat jednoho chlapa dohromady, a jak jsem tam pila tu medovinu, málem jsem mu přišila nohu k rameni."

Shani
Eskel

"Nikdy jsem se po tahu… neprobudil jen v podvlíkačkách. Teda až na Blaviconu. Rohatejm ženskejm já neodolám!"

Eskel
Orianna

"Děti mají pití alkoholu zakázané, ale mám já zakázané pít z dětí?"

Orianna
Filippa

"Ještě nevím, jestli dorazím. Uvidím."

Filippa
Dijkstra

"Špehové mi říkali, že to posledně bylo fakt velký. Tentokrát se tam podívám osobně, protože když se rozhoduje o osudu světa, hlava redanský rozvědky u toho přece nemůže chybět."

Dijkstra

Hlavní partneři

Partneři a sponzoři