O nás

Blavicon

Blavicon 2018 je druhý ročník akce inspirované středověkem a světem Zaklínače. Jde o unikátní projekt neziskové organizace Gwint Klub, z. s., který se snaží sjednotit a podporovat zaklínačskou komunitu v celé republice. Tento ročník se poprvé otevře i cizině díky dvoujazyčné verzi webu a propagačních materiálů a díky možnosti platby vstupenek přes PayPal. Není to úplně tradiční con ani festival, ale má od obou něco. Najdeš zde deskové hry, počítačové hry, spoustu lidí v cosplayi, ale zároveň i kapely a zlatý hřeb sobotního večera – kapelu Percival, která se postarala o soundtrack ke hře Zaklínač 3: Divoký hon.

První ročník dokázal, že zaklínačská komunita je skvělá parta, která se chce a umí bavit. Také ukázal, že jde o přátelské lidi, tedy i osamocené duše končily con s hromadou nových přátel. Vyslyšeli jsme návrhy, nápady a připomínky účastníků a druhý ročník jsme vylepšili ve všech směrech, kde jsme jen mohli. Ubytování bude řešené čistě formou stanů a sportovní haly, jídlo bude rozdělené na vnitřní a venkovní kuchyň. Plastové nádobí bude nahrazeno dřevěným za zálohu. Plastové kelímky na jedno použití budou nahrazeny kelímky z tvrdého plastu s klipsnou za opasek, opět za zálohu. Prostory budou větší, možností k sezení bude více. Celkově nyní usilujeme o zlepšení zážitku a atmosféry celého conu, a proto také vznikl Sněm králů. Doufáme, že splníme nemalá očekávání našich návštěvníků a podaří se nám překročit vysoko stanovenou laťku z prvního ročníku.

Kontakty na pořadatele

Gwint Klub, z. s.
Prokopa Velikého 118
282 01 Český Brod
IČ: 055 50 301
spisová značka L 66935 vedená u Městského soudu v Praze

účet: 2801133574 / 2010 (Fio banka, a. s.)
e-mail: info@blavicon.cz
e-mail pro cosplay: cosplay@blavicon.cz

Gwint Klub

V létě 2016 se začal formovat spolek, který byl právně založen v listopadu téhož roku. Začali jsme jako parta nadšenců, kteří chtějí hrát gwint. Nyní máme devět aktivních kluboven v devíti městech České republiky a elektronický obchod se zbožím, které se jinde nedá sehnat. Stojíme za Blaviconem, ale také za akcemi pro naše členy. Jmenovitě jde třeba o návštěvu vinného sklepa, sjezd řeky Orlice, zaklínačské srazy pro veřejnost anebo společněho silvestra na chatě v Orlických horách. Ustanovili jsme také kompletní pravidla pro karetní hru gwint a celkově se snažíme podporovat zaklínačskou komunitu ve všech směrech.

Pokud tě zajímá naše aktivita nebo by ses dokonce rád stal členem, zajdi na naše stránky gwint.cz a nebo navštiv náš Facebook.

Percival je skupina z Polska, která hraje hudbu vycházející z vikinských a slovanských tradic. Jejich repertoár se skládá jak z lidových písní, tak i z vlastních skladeb a zavádí posluchače do období raného středověku, do světa našich předků.

Především je to skupina, která stojí za nahráním soundtracku ke hře Zaklínač 3: Divoký hon.

Čtyřčlenná hudební skupina z jihočeského města Tábor, hrající historickou hudbu ze 13. až 16. století, tedy hudbu gotickou a raně renesanční. S otevřenou náručí nás vítají tam, kde dunění bubnů, troubení rohu, mocné tóny středověkých dud a píšťal, vrzání fiduly a niněry, rytmický atak cistry potřeba jsou. Celkový dojem umocňují písně zpívané v originálních starých, mnohdy již dávno zapomenutých jazycích.

Minstrelové Lori a Derias spolu v jedné jarní noci naprosto neplánovaně, v důsledku absintového opojení a proradnosti úplňku, přeložili do češtiny a nahráli všem zaklínačským fanouškům známou Priscillinu píseň.

Nyní se objevují rok po svém prvním koncertu na dalším Blaviconu, tentokráte s vlastní tvorbou zaměřenou právě na svět Zaklínače!

Hudební skupina Druga ve svých písních vypráví příběhy inspirované českými pověstmi a slovanskou mytologií. Samotný název skupiny vznikl volným překladem ze staroslověnského slova "přátelství". Tím chce skupina vyjádřit, že hudba je o vzájemném sdílení lidských zážitků a příběhů, jejichž podstata se nemění ani v průběhu staletí bez ohledu na vývoj technologií či dějin.

Reference

Letho z Gulety

"Loňskej ročník byl sice skvělej, ale tenhle bude určitě ještě lepší, prostě královská zábava!"

Letho z Gulety
Vařena

"Znám tvou budoucnost! Na Blavicon vysoko míříš. A tam pak hodně budeš někde! Já tam vám odpovím na Vaše věštby!"

Vařena
Thaler

"Kdo nepojede na Blavicon, je u mě zkurvenej strup!"

Thaler
Bart

"Grrrrrhghg... Já nepamatuješ, já nejseš moc chytrej. Guláš dobrej, Bart jseš hodnej..."

Bart
Gaunter O'Dimm

"Tolik smluv jsem za jeden víkend nikde jinde nesepsal. Bylo to opravdu náročné. Pro všechny."

Gaunter O'Dimm
Lambert

"Con i koncerty jsem si užil, ale lidi o mně vyprávěli takovou nepěknou básničku, a ještě k tomu nepravdivou. Takže zatím nevím, jestli se mi tam chce. Ale asi jo. A pořádně si nabrousím meče."

Lambert
Uma

"Uma, uma umaaaa. Uma? Uma umamama!"

Uma
Dudu

"Byl jsem tam už posledně, ale asi jste mě nepoznali."

Dudu
Zoltan

"Tož konečně zaséjc ňáká řácká trachtace. Prálka, pijatika, karban, u teho nemožu chyběť!"

Zoltan
Shani

"A žádné opilecké šermování! Posledně jsem tam musela dávat jednoho chlapa dohromady, a jak jsem tam pila tu medovinu, málem jsem mu přišila nohu k rameni."

Shani
Eskel

"Nikdy jsem se po tahu… neprobudil jen v podvlíkačkách. Teda až na Blaviconu. Rohatejm ženskejm já neodolám!"

Eskel
Orianna

"Děti mají pití alkoholu zakázané, ale mám já zakázané pít z dětí?"

Orianna
Filippa

"Ještě nevím, jestli dorazím. Uvidím."

Filippa
Dijkstra

"Špehové mi říkali, že to posledně bylo fakt velký. Tentokrát se tam podívám osobně, protože když se rozhoduje o osudu světa, hlava redanský rozvědky u toho přece nemůže chybět."

Dijkstra

Hlavní partneři

Partneři a sponzoři