O nás

Blavicon

Blavicon 2019 je třetí ročník akce inspirované středověkem a světem Zaklínače. Jde o unikátní projekt neziskové organizace Gwint Klub, z. s., který se snaží sjednotit a podporovat zaklínačskou komunitu nejen v celé republice, ale i ve světě. Tento ročník se stejně jako vloni otevře i cizině díky dvoujazyčné verzi webu a propagačních materiálů a díky možnosti platby vstupenek přes PayPal. Není to úplně tradiční con ani festival, ale má od obou něco. Najdeš zde deskové hry, počítačové hry, spoustu lidí v cosplayi, ale zároveň i kapely a zlatý hřeb sobotního večera – kapelu Percival, která se postarala o soundtrack ke hře Zaklínač 3: Divoký hon.

První ročník dokázal, že zaklínačská komunita je skvělá parta, která se chce a umí bavit. Také ukázal, že jde o přátelské lidi, tedy i osamocené duše končily con s hromadou nových přátel. Vyslyšeli jsme návrhy, nápady a připomínky účastníků a druhý ročník jsme vylepšili ve všech směrech, kde jsme jen mohli. Ubytování bylo řešené čistě formou stanů a sportovní haly, jídlo bylo rozdělené na vnitřní a venkovní kuchyň. Plastové kelímky na jedno použití byly nahrazeny kelímky z tvrdého plastu s klipsnou za opasek za zálohu. Prostory byly větší, možností k sezení bylo více. Celkově jsme usilovali o zlepšení zážitku a atmosféry celého conu, a proto také vznikl Sněm králů. Dle ohlasů splnil nemalá očekávání našich návštěvníků a podařilo se nám překročit vysoko stanovenou laťku z prvního ročníku.

Třetí ročník přinese opět další rozšíření areálu, mírné navýšení počtu účastníků a zdokonaleou LARPovou složku, divadelní složku a celkově bude atmosféricky o další krok dále, než ročník druhý.

Kontakty na pořadatele

Gwint Klub, z. s.
Prokopa Velikého 118
282 01 Český Brod
IČ: 055 50 301
spisová značka L 66935 vedená u Městského soudu v Praze

účet: 2801133574 / 2010 (Fio banka, a. s.)
e-mail: info@blavicon.cz
e-mail pro cosplay: cosplay@blavicon.cz

Gwint Klub

V létě 2016 se začal formovat spolek, který byl právně založen v listopadu téhož roku. Začali jsme jako parta nadšenců, kteří chtějí hrát gwint. Nyní máme devět aktivních kluboven v devíti městech České republiky a elektronický obchod se zbožím, které se jinde nedá sehnat. Stojíme za Blaviconem, ale také za akcemi pro naše členy. Jmenovitě jde třeba o návštěvu vinného sklepa, sjezd řeky Orlice, zaklínačské srazy pro veřejnost anebo společněho silvestra na chatě v Orlických horách. Ustanovili jsme také kompletní pravidla pro karetní hru gwint a celkově se snažíme podporovat zaklínačskou komunitu ve všech směrech.

Pokud tě zajímá naše aktivita nebo by ses dokonce rád stal členem, zajdi na naše stránky gwint.cz a nebo navštiv náš Facebook.

Percival je skupina z Polska, která hraje hudbu vycházející z vikinských a slovanských tradic. Jejich repertoár se skládá jak z lidových písní, tak i z vlastních skladeb a zavádí posluchače do období raného středověku, do světa našich předků.

Především je to skupina, která stojí za nahráním soundtracku ke hře Zaklínač 3: Divoký hon.

Żywiołak pochází z Polska a má za sebou dlouhou hudební historii. Hraje písně různých žánrů, nejčastěji ale jde o středověko-folkové zasazení. Texty čerpají ze slovanských tradic. Folková část smíchaná s tvrdšími tóny vytváří unikátní hudební směsici.

Jeden kmen je český projekt spojující výtvarné, divadelní a hudební prvky. Těšit se můžete na temnou muziku zpívanou skřetí černou řečí. Čeká vás nezapomenutelný celkový zážitek.

Slovenská kapela Strigoň začínala hraním cover verzí písniček od skupiny Percival, dnes již mají i vlastní tvorbu. Silnou inspirací je pro ně slovanská folková scéna, irské rytmy, středověká hudba a svět fantasy.

Skupina PerKelt hraje tzv. pohanský speed folk, původně pochází z Čech, ale nyní jde o anglickou kapelu. Základní nástroje jsou kytara, flétna, buben nebo perkuse. Značnou roli v jejich muzice pak tvoří zpěv a rychlostní dynamika písní. Těšit se můžete nejen na koncert na pódiu, ale i na každonoční vystoupení v krčmě!

Čtyřčlenná hudební skupina z jihočeského města Tábor, hrající historickou hudbu ze 13. až 16. století, tedy hudbu gotickou a raně renesanční. S otevřenou náručí nás vítají tam, kde dunění bubnů, troubení rohu, mocné tóny středověkých dud a píšťal, vrzání fiduly a niněry, rytmický atak cistry potřeba jsou. Celkový dojem umocňují písně zpívané v originálních starých, mnohdy již dávno zapomenutých jazycích.

Hudební skupina Druga ve svých písních vypráví příběhy inspirované českými pověstmi a slovanskou mytologií. Samotný název skupiny vznikl volným překladem ze staroslovanského slova "přátelství". Tím chce skupina vyjádřit, že hudba je o vzájemném sdílení lidských zážitků a příběhů, jejichž podstata se nemění ani v průběhu staletí bez ohledu na vývoj technologií či dějin.

Říkají o nás

Crach an Craite

"Je třeba rozhodnout o budoucnosti celého Skellige! A nakopat přitom pár Nilfgaarďanů..."

Crach an Craite
Birna Bran

"Blavicon prý dokáže být královský masakr. To si nenechám ujít."

Birna Bran
Udalryk

"Pokusím se sjednotit celé Skellige. Ale jedním okem budu určitě pokukovat po medovině."

Udalryk
Šílený Lugoš

"Po ránu tam prej bejvá tolik lidí modrejch v obličeji, až se bojím, že mezi nima ztratím synka."

Šílený Lugoš
Myšilov

"Ze všeho nejdůležitější je rovnováha. To znamená ten správný poměr medoviny a krve v žilách."

Myšilov
Radovid

"Pojeď na Blavicon, říkali... Bude to sranda, říkali... Bylo to tam fajn, ale i tak jsem z toho ještě pořád trochu otrávenej."

Radovid
Hjalmar an Craite

"Nejlepší lék na ranní kocovinu je boj s ledovým obrem. Medoviny je dost, ale těch obrů už moc nezbejvá..."

Hjalmar an Craite
Ledový obr

"Já jít taky. Undvik nuda. Blavicon spousta lidů já třískat."

Ledový obr
Holger Černá ruka

"Co se nedá sníst, vypít nebo znásilnit, to se musí vyšňupat!"

Holger Černá ruka
Anna Henrietta

"Blavicon byl exkluzivní! Skvělé víno, dobré jídlo, hudba a tanec! Nádhera! Jen jsem tam v tom všem tak trochu ztratila hlavu."

Anna Henrietta
Marigold

"Runda pro všechny! Heeeeeeej!"

Marigold
Berserk

"Hlavně nám nikdo do medoviny neházejte žádný houby."

Berserk

Hlavní partneři

Partneři a sponzoři