Aukce

O co jde

Po vydařeném Blaviconu 2017 a 2018 se Borsodi rozhodl zopakovat tento úspěch a vyhlásil novou aukci. Zároveň se Borsodi postavil na vlastní nohy a rád by od loňského kupce odkoupil nazpět svůj dům!

Aukce bude probíhat ve dvou vlnách, první bude tzv. tichá aukce a druhá veřejná. Dražit se budou různé upomínkové předměty, placky, obrazy a další.

Tichá aukce

Tichá aukce probíhá tak, že lidé obcházejí vystavené exponáty, a když mají zájem, napíšou se do seznamu svým jménem a cenou, kterou nabízejí. Kdykoliv se mohou dopsat znovu, pokud je mezitím někdo přehodil. Ve veřejném vyhlášení pak bude jasně řečeno, kdo dal nejvyšší nabídku, a tomu bude předmět prodán za jeho nabízenou částku.

Veřejná aukce

Nejdříve se veřejně rozdají předměty vydražené v tiché aukci. Následně započne veřejná dražba o konkrétní díla, která nebudou umístěna v tiché aukci. Těšit se můžete na obrazy, plakáty a další speciální předměty. Také proběhne vykoupení Borsodiho domu.

Percival je skupina z Polska, která hraje hudbu vycházející z vikinských a slovanských tradic. Jejich repertoár se skládá jak z lidových písní, tak i z vlastních skladeb a zavádí posluchače do období raného středověku, do světa našich předků.

Především je to skupina, která stojí za nahráním soundtracku ke hře Zaklínač 3: Divoký hon.

Żywiołak pochází z Polska a má za sebou dlouhou hudební historii. Hraje písně různých žánrů, nejčastěji ale jde o středověko-folkové zasazení. Texty čerpají ze slovanských tradic. Folková část smíchaná s tvrdšími tóny vytváří unikátní hudební směsici.

Jeden kmen je český projekt spojující výtvarné, divadelní a hudební prvky. Těšit se můžete na temnou muziku zpívanou skřetí černou řečí. Čeká vás nezapomenutelný celkový zážitek.

Slovenská kapela Strigoň začínala hraním cover verzí písniček od skupiny Percival, dnes již mají i vlastní tvorbu. Silnou inspirací je pro ně slovanská folková scéna, irské rytmy, středověká hudba a svět fantasy.

Skupina PerKelt hraje tzv. pohanský speed folk, původně pochází z Čech, ale nyní jde o anglickou kapelu. Základní nástroje jsou kytara, flétna, buben nebo perkuse. Značnou roli v jejich muzice pak tvoří zpěv a rychlostní dynamika písní. Těšit se můžete nejen na koncert na pódiu, ale i na každonoční vystoupení v krčmě!

Čtyřčlenná hudební skupina z jihočeského města Tábor, hrající historickou hudbu ze 13. až 16. století, tedy hudbu gotickou a raně renesanční. S otevřenou náručí nás vítají tam, kde dunění bubnů, troubení rohu, mocné tóny středověkých dud a píšťal, vrzání fiduly a niněry, rytmický atak cistry potřeba jsou. Celkový dojem umocňují písně zpívané v originálních starých, mnohdy již dávno zapomenutých jazycích.

Hudební skupina Druga ve svých písních vypráví příběhy inspirované českými pověstmi a slovanskou mytologií. Samotný název skupiny vznikl volným překladem ze staroslovanského slova "přátelství". Tím chce skupina vyjádřit, že hudba je o vzájemném sdílení lidských zážitků a příběhů, jejichž podstata se nemění ani v průběhu staletí bez ohledu na vývoj technologií či dějin.

Hlavní partneři

Partneři a sponzoři