Sněm králů

“Časy jsou zlé, ceny vysoké, válka na spadnutí. Císař Emhyr číhá jako vzteklý pes a je jen otázkou času, kdy se utrhne ze řetězu. Znesvářený Sever musí nyní držet při sobě víc než kdy jindy. Musíme spolknout malicherné vnitřní spory, zapomenout rozdíly mezi rasami a národy i rozdílné bohy. Semkneme se v ten správný čas – na Blaviconu, na Sněmu králů!“

Svět se musí změnit a změnit ho můžeš jen ty. Užívej si program a získej díky tomu žetony vlivu. S jejich pomocí ovlivni osud celého Severu!

O co že to vlastně jde?

Bavila tě četba Zaklínače? Prozkoumával jsi všechna zákoutí svých oblíbených her? Chtěl ses někdy stát byť na krátký okamžik součástí tohoto světa a smět rozhodovat o jeho osudu? Troufneš si vstoupit do světa plného politiky, mocných králů, svůdných čarodějek, potulných zabijáků příšer, rasismu a intrik? Pak je tento con přímo pro tebe. Představujeme Blavicon 2018 – Sněm králů. Tohle je con s příběhem!

Každý z návštěvníků má jedinečnou možnost zapojit se do politického utkání jedněch z nejmocnějších a nejikoničtějších zemí světa Zaklínače. Jako návštěvník získáváš příslušnost patřící k dané zemi a titul nižšího šlechtice nebo jinak významné osoby. A pak? Pak se con stává tvou hrací plochou.

Jakožto občan své země s vyšším společenským postavením získáváš privilegium zúčastnit se sněmu a s ním spojeného veselí. Pokud přijedeš v cosplayi odpovídající zemi daného panovníka, máš příslušnost jasnou; v jiném případě bude příslušnost udělena na pokladně náhodně. Během sněmu budeš moct získávat tzv. „vliv“ formou žetonů, který je potřeba k politickým rozhodnutím. Neboj, je to jednoduché – máš jen 4 možnosti:

  • Podporovat svého krále
  • Použít svůj vliv na degradaci cizího krále
  • Být zrádcem a intrikovat proti vlastnímu panovníkovi
  • Zběhnout do cizí země, kde je tráva vždycky zelenější

Vliv získáš na různých místech, většinou však při užívání si programu Blaviconu. Čím více se budeš bavit a zkoušet nové věci, tím více vlivu získáš. Případně jak říká Talar: „Stačí mít prostě posraný štěstí.“ Celý sněm má jeden jediný cíl: zvolit nejschopnějšího panovníka, který by dokázal stát proti moci Jihu a čelit tak císaři Emhyrovi tváří v tvář na bitevním poli. Najít spojence a podporu je však v téhle době velmi těžké.

A co z toho?

1 vliv = 1 volba = 1 tombolenka
V neděli vylosujeme tři šťastlivce a ti získají cenné dary od našich partnerů! Na slosování není nutné být fyzicky přítomen, takže o ceny nepřijdeš. Čím víc se tedy zapojíš do dění a čím víc ovlivníš osud Severu a Jihu, tím větší šanci na vítězství budeš mít. Zároveň máš možnost ovlivnit, kdo sjednotí Sever a kdo se postaví Emhyrovi.

Jak bude zapojen Sněm do programu?

Sněm se bude prolínat celým děním Blaviconu. Na stálých i náhodných stanovištích budeš mít šanci získávat vliv. Neustále se budeš střetávat s aktuálními výsledky. Lidé se tě budou snažit přetáhnout pod jiného panovníka nebo z tebe budou chtít udělat špeha. Sami panovníci budou mluvit ke svému lidu a snažit se zvednout svůj vliv. Také jde ale o velmi zvláštní, důležitou a slavnostní událost.

Ve čtvrtek tedy bude uspořádána hostina pro panovníky, na jejímž konci si poddaní mohou rozdělit zbytky. Následně na počest příjezdu všech 4 panovníků zahraje kapela Druga.

V pátek bude pro pobavení panovníků uspořádán bál. Pro poddané budou zajištěny škrabošky a taneční parket. Veselí zavládne nejen díky hudbě a tanci, ale i díky litrům vína a medoviny.

Sobotní odpoledne a večer pak vyvrcholí velkým koncertem tří kapel. V té době se očekává, že již bude jasno, který panovník získal největší vliv, finálně se tak ale rozhodne až v neděli v pravé poledne.

Kdo jsou tedy ti panovníci neboli účastníci sněmu?

Král Radovid V. zvaný Nemilosrdný
Král Radovid V. zvaný Nemilosrdný
Francesca Findabair zvaná Sedmikráska z Dolin
Francesca Findabair zvaná Sedmikráska z Dolin
Kněžna Anna Henrietta
Kněžna Anna Henrietta
král Foltest
Král Foltest, vládce Temerie

Percival je skupina z Polska, která hraje hudbu vycházející z vikinských a slovanských tradic. Jejich repertoár se skládá jak z lidových písní, tak i z vlastních skladeb a zavádí posluchače do období raného středověku, do světa našich předků.

Především je to skupina, která stojí za nahráním soundtracku ke hře Zaklínač 3: Divoký hon.

Čtyřčlenná hudební skupina z jihočeského města Tábor, hrající historickou hudbu ze 13. až 16. století, tedy hudbu gotickou a raně renesanční. S otevřenou náručí nás vítají tam, kde dunění bubnů, troubení rohu, mocné tóny středověkých dud a píšťal, vrzání fiduly a niněry, rytmický atak cistry potřeba jsou. Celkový dojem umocňují písně zpívané v originálních starých, mnohdy již dávno zapomenutých jazycích.

Minstrelové Lori a Derias spolu v jedné jarní noci naprosto neplánovaně, v důsledku absintového opojení a proradnosti úplňku, přeložili do češtiny a nahráli všem zaklínačským fanouškům známou Priscillinu píseň.

Nyní se objevují rok po svém prvním koncertu na dalším Blaviconu, tentokráte s vlastní tvorbou zaměřenou právě na svět Zaklínače!

Hudební skupina Druga ve svých písních vypráví příběhy inspirované českými pověstmi a slovanskou mytologií. Samotný název skupiny vznikl volným překladem ze staroslověnského slova "přátelství". Tím chce skupina vyjádřit, že hudba je o vzájemném sdílení lidských zážitků a příběhů, jejichž podstata se nemění ani v průběhu staletí bez ohledu na vývoj technologií či dějin.

Reference

Letho z Gulety

"Loňskej ročník byl sice skvělej, ale tenhle bude určitě ještě lepší, prostě královská zábava!"

Letho z Gulety
Vařena

"Znám tvou budoucnost! Na Blavicon vysoko míříš. A tam pak hodně budeš někde! Já tam vám odpovím na Vaše věštby!"

Vařena
Thaler

"Kdo nepojede na Blavicon, je u mě zkurvenej strup!"

Thaler
Bart

"Grrrrrhghg... Já nepamatuješ, já nejseš moc chytrej. Guláš dobrej, Bart jseš hodnej..."

Bart
Gaunter O'Dimm

"Tolik smluv jsem za jeden víkend nikde jinde nesepsal. Bylo to opravdu náročné. Pro všechny."

Gaunter O'Dimm
Lambert

"Con i koncerty jsem si užil, ale lidi o mně vyprávěli takovou nepěknou básničku, a ještě k tomu nepravdivou. Takže zatím nevím, jestli se mi tam chce. Ale asi jo. A pořádně si nabrousím meče."

Lambert
Uma

"Uma, uma umaaaa. Uma? Uma umamama!"

Uma
Dudu

"Byl jsem tam už posledně, ale asi jste mě nepoznali."

Dudu
Zoltan

"Tož konečně zaséjc ňáká řácká trachtace. Prálka, pijatika, karban, u teho nemožu chyběť!"

Zoltan
Shani

"A žádné opilecké šermování! Posledně jsem tam musela dávat jednoho chlapa dohromady, a jak jsem tam pila tu medovinu, málem jsem mu přišila nohu k rameni."

Shani
Eskel

"Nikdy jsem se po tahu… neprobudil jen v podvlíkačkách. Teda až na Blaviconu. Rohatejm ženskejm já neodolám!"

Eskel
Orianna

"Děti mají pití alkoholu zakázané, ale mám já zakázané pít z dětí?"

Orianna
Filippa

"Ještě nevím, jestli dorazím. Uvidím."

Filippa
Dijkstra

"Špehové mi říkali, že to posledně bylo fakt velký. Tentokrát se tam podívám osobně, protože když se rozhoduje o osudu světa, hlava redanský rozvědky u toho přece nemůže chybět."

Dijkstra

Hlavní partneři

Partneři a sponzoři