#saveblavicon

Bl@vicon 2.0

Ve dnech 9. a 10. dubna se koná online událost Bl@vicon 2.0 na našem kanále na Discord a Twitchi. Níže najdeš rozpis programu pro oba dny a všechny kanály. Doufáme v hojnou účast!

Pátek 9. 4.

Twitch stage (TWITCH)

13:00-15:30
Zaklínač a jeho monstra: Upíři ve světle fantasy a historie i
Sellen nás provede světem monster v Zaklínači a jako téma si vybral upíry a jejich příbuzné. Jeho hostem k navazující diskuzi bude Michal Kocourek, se kterým se budou bavit i o dalších příbuzných tématech ke světě Zaklínače, ať už jde o magii, monstra, mytologii, ideologii, či jiné zábavnosti z pohledu historie a fantasy.

15:30-16:00
Produkční plány i

Sellen se pokusí zodpovědět nejčastěji kladené otázky a představit některé z našich plánů, na kterých jsem pracovali nebo pracujeme. Zároveň v krátkosti představí program online Blaviconu i na dalších kanálech.

16:00-17:00
Elthien Tanno – O výrobě plátové zbroje a její aplikace ve fantasy i
Kovář Elthien Tanno nás ve své přednášce seznámí se základními informacemi o historických a fantasy zbrojích. Následně nám vysvětlí, jaký je rozdíl mezi výrobou těchto rozdílných zbrojí, a také nám poví, na jaká úskalí může kovář u fantasy zbrojí narazit. Přednáška bude zakončena diskusí a zodpovídáním otázek diváků.

17:00-18:30
Witcher Stories: Očima tvůrců i
Moderovaný rozhovor s kameramanem Filipem Maškem a režisérem Martinem Třešňákem o projektu Witcher Stories. Budeme se bavit o průběhu natáčení, o tom, jak náš projekt vznikl, jak vidíme dosavadní vývoj zpětně apod. V rámci programu bude mít premiéru i nový díl Witcher Stories.

18:30-19:00
Produkční plány i

Sellen se pokusí zodpovědět nejčastěji kladené otázky a představit některé z našich plánů, na kterých jsem pracovali nebo pracujeme. Zároveň v krátkosti představí program online Blaviconu i na dalších kanálech.

19:00-21:00
O Cyberpunku, Witcher Stories a jiné zvířeně s Filipem “Lyshakem” Ženíškem i
Lyshak je legendární a mýty opředená postava ze zaklínačské a herní komunity. Tentokrát s ním proběhne rozhovor o překladu videoher, především o Cyberpunku a Zaklínači, ale tentokrát z trochu jiného úhlu pohledu, než jste zvyklí. Lyshak také působí jako scenárista a pomocný režisér ve Witcher Stories, takže se určitě dostane i na toto téma.

22:00-?
Sellenův noční program i
Zábavné večerní povídání se Sellenem a jeho hosty. Přijďte s námi strávit pohodový večer, během kterého si poslechnete různé historky z Blaviconu i mimo něj. Součástí bude samozřejmě diskuse s diváky.

Discord stage (DISCORD)

15:00-16:30
Diskuse o cosplayerském make-upu s Joan i
Na Blaviconu se snažíme, aby naše hlavní postavy vypadaly co nejlépe! Necháme vám prostor pro dotazy o tom, jak složitá je příprava make-upu přímo na akci, kolik času make-upu věnujeme ještě před akcí, a mnoho dalšího! A aby to nebylo jen povídání, uděláme v živém vstupu make-up na postavu či monstrum ze Zaklínače a vy se budete moct na vše zeptat!

16:30-17:30
Hele, Mathy, mám nápad i
Za čtyři roky fungování Blaviconu vznikla spousta upoutávek, trailerů, videí i BTS. Kdo za tím primárně stojí? Co vlastně tento člověk v reálu dělá? A proč tak nemá rád hlášku “Hele, Mathy, mám nápad.”?

17:30-18:30
#saveblavicon po roce i
Je tomu již rok, co jsme začali zachraňovat Blavicon, a tak se na celou kampaň podíváme dnešníma očima. Pobavíme se o tom, jak celá kampaň vznikla a co jsme mohli udělat lépe. Podíváme se i za oponu systému odměn.

18:30-20:00
Medovina měsíce i
Premiéra degustačního podcastu Medovina měsíce s živou diskusí před odvysíláním prvního dílu i po něm. Hostem bude Ciri jakožto odborník na medovinu a porotce v jedné osobě.

20:00-22:00
O medovině a životě i
Příjemné posezení nad medovinou a povídání o všem možném. Řeč padne i na medovinu samotnou, jelikož hostem bude Ciri, která je v medovině velmi zběhlá. Samozřejmě bude prostor i na vaše dotazy.

OnLan stage (DISCORD)

20:00 – 21:30
FlatOut 2 – Warm Up

21:30-23:00
Among Us – Warm Up

Sobota 10. 4.

Twitch stage (TWITCH)

15:00-15:30
Úvod k sobotnímu programu a produkční plány i

Sellen se pokusí zodpovědět nejčastěji kladené otázky a představit některé z našich plánů, na kterých jsem pracovali nebo pracujeme. Zároveň v krátkosti představí program online Blaviconu i na dalších kanálech.

15:30-17:00
Odívání ve fantasy inspirované historií i
Přednáška od Moritze na téma odívání ve fantasy inspirované historií. Projdeme společně ukázky šití historických a historizujících oděvů, organizaci larpů a projektů. U oděvů se zaměříme na 3 příklady frakcí ze světa Zaklínače. Na konci bude prostor i na otázky diváků a diskusi.

17:00-18:30
Panák na Stojáka i
Aneb věci, které možná nechcete slyšet. Rozhovor s Jakubem “Jimmym” Stojanem na různá odvětví světa Zaklínače – od knížek, přes hry, festivaly až po seriály. Jak jinak než se sklenkou kvalitní medoviny pro lepší náladu. Těšte se na diskusi sice dvou gentlemanů, avšak bez obalu a servítek!

18:30-19:00
Vaření se Zmijákem i
Co se stane, když je zaklínač nespokojený se stravováním na cestách a zatouží po něčem zajímavějším? To se možná dozvíte v tomto pořadu. Navazuje rovnou diskuse s Dominikem Rybářem o dobrém jídle a pití.

19:00-22:00
Zmiják a alkomagie s Vernonem Rochem i
Diskusní pořad s Dominikem Rybářem, představitelem Vernona Roche, o vaření, alkoholu, historii, herectví a spoustě dalšího. Namícháme si pár drinků v přímém přenosu a něco si řekneme i o alkoholu, který se ve světe Zaklínače vyskytuje.

22:00-22:30
Sellenův noční program – Sexualita ve středověku

22:30-?
Sellenův noční program – Fantasy versus historie – bortíme mýty nejen o sexu

Discord Stage (DISCORD)

14:00-15:00
LARP – pohled návštěvníka, výrobce a organizátora i
Co je to LARP, rozdíly mezi ČR a zahraničím a jakou výbavu potřebujete, to vše vám poví Jakub Jurečka. Dostaneme se i k výrobě larpových zbraní. Z pohledu znalého návštěvníka různých druhů akcí bude zapojen do debaty i Daniel Kutěj.

15:00-16:00
20 let s Xzone se soutěží uvnitř i
Xzone letos slaví 20 let své existence a my si společně s Josefem Netrhem povíme o posledním roce a o tom, jak koronavirus zamíchal kartami. Řeč padne i na vlastní merch či artbooky a také se můžete těšit na soutěž o 3 poukazy na 500Kč slevu!

16:00-17:00
Strigoň – slovenský Percival i
Kapela Strigoň je již pevně spojena s Blaviconem a jinými našimi akcemi, nově pak i s Witcher Stories. Jaký byl poslední rok, jaký úspěch mělo jejich poslední album a jaké mají plány do budoucna, to nám řekne Michal Jankuliak, který nám přiblíží i to, jak vlastně funguje skládání hudby.

17:00-18:00
Jeden kmen – hudba z hlubin Mordoru i
Kapela Jeden kmen si pro sebe ukradla páteční večer na Blaviconu 2019 a mnohým z vás se vryla hluboko do paměti. Ctibor coby její představitel nám poví o aktuální situaci kolem kapely, o plánech do budoucna a o tom, zda se ještě někdy na Blaviconu objeví.

18:00-18:15
Deriasova sbírka exotických (hudebních) nástrojů i
Derias, frontmen kapely Deloraine, má ve své sbírce velkou spoustu hudebních nástrojů z celého světa. Milerád vám je ukáže, vysvětlí základní rozdíly a možná i něco zahraje.

18:15-19:00
Deloraine – Divoký hon v Lese kostí i
Deloraine je kapela stará právě tak jako Blavicon. Poslední rok se nesl ve znamení novinek a změn, a tak si budeme povídat nejen o historii a plánech do budoucna, ale také o změně zpěvačky a o nejnovějším klipu Les kostí.

19:00-19:30
Produkční plány i
Aktuální situace nám moc nepřeje, ale přesto máme různé plány na akce nejen pro tento rok. Stručně vám chceme představit informace, na které se často ptáte. Nečekejte ohlašování termínů a spouštění předprodejů, spíše jde o jisté ujištění, že nezahálíme a že se máte na co těšit.

19:30-20:30
Svět medoviny aneb Jak přežít tento rok i
Povíme si o projektech Svět medoviny a Medovina měsíce. Kdy jsme na tom začali pracovat, jak dlouho trvalo dostat se do stávajícího stavu, co bude následovat a proč jsme to vlastně začali celé dělat – a proč teď, a ne před rokem nebo za rok.

20:30-22:00
O medovině a o životě i
Příjemné posezení nad medovinou a povídání o všem možném. Hostem bude videoherní překladatel Filip “Lyshak” Ženíšek, který se podílí na scénářích Blaviconu a Witcher Stories, takže se určitě dočkáte veselých historek z natáčení. Rovněž bude prostor pro vaše dotazy.

Alternative stage (DISCORD)

14:30-15:30
Diskuse o cosplay na Blaviconu s Joan i
Cosplay soutěž na Blaviconu je jednou z velkých událostí. Chcete se v budoucnu zúčastnit, ale nemáte zkušenosti? Nevíte, co si máte vybrat za kostým? Anebo netušíte, jak udělat zajímavou scénku? Na tohle všechno se budete moci zeptat v této části programu, kterou vás provede Joan! Také možná prozradíme, co jsme měli připravené na Blavicon 2020 a na co se budete moci v budoucnu těšit!

15:30-16:30
Blavburg – víc než kostýmové focení i
Povíme si o naší fotící akci zvané Blavburg se zaklínačskou a fantasy tématikou. O co vlastně jde, jaké byly minulé ročníky, jaká jsou úskalí přípravy takovéto akce, a co chystáme do budoucna, když to situace dovolí. Ukážeme si fotky z minulých ročníků a prostor bude i pro dotazy diváků.

16:30-18:00
Barvení figurek do deskových her snadno a rychle, proloženo pokecem o wargamingu, 3D tisku a deskových hrách

18:00-20:30
Zaklínačský dračák – DnD 5. edice i
Je to už nějaký ten pátek, co vyšel poslední herní titul ze série Zaklínač, a i když jsme trpěliví, museli jsme nakonec zakročit sami! V prostředí známé hry Dungeons and Dragons (Dračí doupě) jsme proto pro vás sehráli krátký příběh plný napětí, magie, zvratů, ale hlavně zábavy pro zpestření vaší soboty.

20:30-21:30
DnD Witcher Q/A

OnLan stage (DISCORD)

12:00-22:00
Jaczkův stream i
Pojďme si společně projít pár známých i neznámých her a podívat se, jak se komu daří v turnajích, anebo si jen chvilku odpočinout. Pořadem provází Jaczk aka Medovník

12:00-13:30
FlatOut 2 – Turnaj i
Rychlá kola, nabušené káry, vůně benzínu a skřípějící plechy. Dokažte všem, že největším destruktorem na OnLan Stage jste vy, v našem turnaji ve hře FlatOut 2.

13:30-16:00
Age of Empires 2 – Turnaj o titul krále i
Změřte síly a ukažte světu, kdo vládne od severu k jihu a od východu k západu. V turnaji ve hře Age of Empires 2 máte možnost dokázat, že právě vy jste tím jediným králem, nad jehož říší slunce nezapadá!

16:30-17:30
Among Us – Čas na přátele i
Je na čase, abyste zachránili pár přátel, anebo zničili pár dlouhých přátelství!
Dokažte, že právě vám se dá věřit… alespoň teď… v téhle temné komoře… možná…

16:00-18:30
Worms Armagedon – Turnaj do posledního dechu i
Dokonalá, jedinečná a nekonečně úžasná hra WORMS ARMAGEDDON!
Turnaj o lákavou cenu. Vyhraje ten nejkluzčí, nejslizštější a nejnebezpečnější červ.

18:30-21:00
Talisman i
Bojujte v magickém světě, abyste se dostali ke koruně moci a ovládl celý svět!