Divize

Divize jsou skupiny návštěvníků, které společně s organizací Blaviconu vytvořily příběh a aktivity pro zbylé návštěvníky. Divize podporují buď Severní království, nebo Nilfgaard. Jsou tu ale i dvě zcela neutrální, speciální divize. Ty jsou zcela v rukou Blaviconu a chovají se jinak než zbylé divize. Zatímco elfové mají svůj tábor a můžeš u nich získat žetony vlivu, do Novigradu jdeš za zábavou a hazardem – tam naopak žetony necháš. Zbylé divize se snaží prostřednictvím svých aktivit a nabírání nových členů zajistit výhru strany, kterou podporují.

Níže najdeš základní údaje o divizích, které se na Blaviconu budou vyskytovat. Účast na jejich aktivitách není podmíněna členstvím v dané divizi. Pokud máš rád larpy a roleplay obecně, jsou divize a celoconová hra přesně pro tebe. Pokud to máš jinak, můžeš si alespoň vychutnat program, který pro tebe divize připravují!

Sépie

koho divize podporuje: Nilfgaard
odkaz na FB stránku: https://www.facebook.com/SepieBlavicon2020/
popis divize:

Jsme pozůstatek kmene Sirén, odpadlíků klanu Tuirseach a dalších lidí i nelidí, které jsme na své cestě za věčným Sluncem pobrali. Po převzetí moci jarlem Udalrykem pro nás na Skellige započaly těžké časy. Ačkoliv nás zpočátku nikdo nevyháněl, nemohli jsme jen nečinně přihlížet vraždě naší královny a „poklidnému“ převzetí moci na ostrovech. Nespravedlností nám vřela krev a netrvalo dlouho, než jsme se pustili do otevřených bojů. Naše řady při nepokojích postupně řídly. Při závěrečném boji padla spousta našich bratrů a sester a o život přišla i thénka kmene – Zuu Sedmikrásná. S hrstkou přeživších jsme se uchýlili pod ochranu temných druidů, kteří po incidentu s Udalrykem, berserky a hymem také zrovna neprahli po pozornosti krále. Několik dní jsme promýšleli další kroky, které je třeba učinit, aby se na Skellige navrátily ty správné pořádky. Nakonec rada kmene rozhodla, že splníme královnino přání a přidáme se na stranu Nilfgaardu. Se zbytkem lodí a hrstkou bojovníků a druidů jsme se proto vydali vstříc k pevnině, abychom se připojili k císaři a pomstili nespravedlnost, která byla na Birně a celém Skellige spáchána. Přislíbili jsme věrnost císaři, a tak se Emhyr var Emreis, Bílý plamen tančící na mohylách nepřátel, stal naší novou modlou.

Medové pruhy

koho divize podporuje: Severní království
odkaz na FB stránku: https://www.facebook.com/Medov%C3%A9-pruhy-103988041110806/
popis divize:

Divize Medových pruhů vznikla především jako odkladiště vojáků, kterým by střelmistr nenechal podržet ani zapálenou sirku, podvodníků a lenochů, které bylo dražší postavit před vojenský soud než nechat v armádě. S blížící se válkou ale začíná jít do tuhého a sám Foltest dokonce do války povolal i Medové pruhy. Medové pruhy jsou podpůrná a nepravidelná jednotka, která plní obyčejné úkoly, jako je kopání zákopů, chystání oběda, péče o zraněné a mentálně kompostované, anebo zajišťuje nábor branců do armády Severu a je ráda, když ji moc v bitevní vřavě jen tak někdo nevidí. Nemyslete si ale, že v hrudích těchto vojáků nebije odvážné srdce! Ono tam většinou bije, ale roky pakárny v týle armády z vás ideologii vytřesou spolehlivěji než osel sjetý fisstechem. Rozkaz je ale jasný, a tak jednotka opět míří do bitvy – s vědomím, že ideální bude vykopat co největší možnou latrínu a doufat, že do ní Emhyrovo vojsko zahučí hned první den.

Jasné slunce

koho divize podporuje: Nilfgaard
odkaz na FB stránku: https://www.facebook.com/Felle-feainn-Jasn%C3%A9-slunce-100661334822645/
popis divize:

Zprávy o tom, že další válka je na spadnutí, se císařstvím šíří již dlouho. Poté, co se severští vládci rozhodli spojit na takzvaném Sněmu králů, bylo nutné, aby císařovi věrní zakročili. Najatým vrahům se podařilo některé z panovníků zlikvidovat a vytvořit tak chaos a nejistotu i u samotného krále Foltesta. Když se poté ukázalo, že i většina Skellige nakonec ve válečném tažení podpoří Sever, každý věděl, že vyhrát nebude snadné. Přesto císař Emhyr var Emreis od svého požadavku neustoupil a přípravy na ofenzivu pokračovaly. Kníže Ardal aep Dahy věděl, co je potřeba, a proto se vydal za císařem se skromným požadavkem. Ten zněl, aby mu pro válku schválil vytvoření vojenské divize. Ta by se měla skládat z dostatku lidí věrných říši, bez rozdílu původu, kteří Nilfgaardu pomohou k vítězství. Císař po delším přesvědčování souhlasil a divize dostala označení Felle feainn, tedy Jasné slunce. Takže pokud jsi i ty hrdý na to, že jsi součástí té největší a nejprospěšnější říše světa, připoj se k Jasnému slunci a dokaž svému císaři, že na to máš! Ukaž všem severským psům, že i ty se zasloužíš o vítězství Nilfgaardu a že i tvoje jméno se jednou bude připomínat jako jeden z mnoha důvodů, proč Sever nikdy nemohl zvrátit výsledek této války!

Foltestovi klátiči

koho divize podporuje: Severní království
odkaz na FB stránku: https://www.facebook.com/FoltestoviKlatici/
popis divize:

Za zrodem klátičů stálo nečekané setkání Marigolda a Pána Havlíka obecně nazývaného jako Velkej Havlík. Hned si padli do noty a začali spolu obrážet další a další krčmy, kde pili a věnovali se hazardu a svádění žen. V opojení si ani neuvědomili, že se jejich počty zvýšily a že už jich je celá skupina. Postup Nilfgaardu dál na severní území lidi znepokojoval, a proto hledali útěchu v těch nejpokleslejších radovánkách a potěchách těla, protože budoucnost Severu byla nejasná a každý den mohl být tím posledním.

Velkej Havlík s Marigoldem a jejich družinou si začali přiléhavě říkat Klátiči a jejich pověst se začala roznášet po širém okolí. Jejich činy ale čas od času hraničily se zákonem a Velkej Havlík přišel postupem času kvůli hýření o celé své panství, takže mu zbyli jen jeho klátiči. Mezitím se válečná situace zhoršila natolik, že počet mrtvých skoro začínal převyšovat počet živých a Sever potřeboval každého, kdo byl schopen boje. A tak klátiče navštívil vyslanec samotného Foltesta s nabídkou: Klátiči půjdou do boje proti Nilfgaardu a budou bránit Sever, a pokud Sever zvítězí, dostane Velkej Havlík zpět všechny svoje statky a majetky. Klátičům navíc bude prominuta a zapomenuta jejich hazardní a prostopášná minulost, pokud se i nadále budou držet v jistých mezích.

Říkají o nás

Alžběta Trojanová

"Blavicon byl rozhodně zážitek, na který se nezapomíná. Dobré jídlo, pití, skvělá hudba a přátelé, které baví Zaklínač. Co chtít víc?"

Alžběta Trojanová
Tarrer's costumes and props

"Blavicon je všechno, o čem každý fanoušek Zaklínače kdy snil."

Tarrer's costumes and props
Shial

"Naprosto jedinečná akce se skvělou atmosférou. Každý si zde zaručeně najde to své. Hodnotím 15 šeříky z 10."

Shial
Corneline

"Připravte se na pořádnou akci v krčmě, která trvá tři dny!"

Corneline
Weasel

"Kdo potřebuje vodu, když je pivo levnější a lepší?"

Weasel
Atelier Lalicorne

"Blavicon vám jednou za rok přináší příležitost sdílet jedinečný zaklínačský zážitek spolu s kamarády a opravdovými fanoušky. Nenechte si ho ujít!"

Atelier Lalicorne
Abigail Sins

"Blavicon má všechno, co con skutečně potřebuje, aby byl zaklínačským festivalem roku: nekonečné množství Zaklínače a medovina!"

Abigail Sins