Černý úsvit

„Situace na pevnině překročila kritickou hranici, a tak se rozhořel otevřený vojenský konflikt. Přichází totální válka, která rozhodne o osudu celého kontinentu. Tentokrát jako návštěvník Blaviconu nerozhoduješ jen o osudu jednotlivých panovníků, vládců a monarchů, ale rozhoduješ o osudu celého kontinentu. Záleží tedy na tobě, jestli Černý úsvit nebude spíš Černý soumrak.“

Svět se musí změnit a změnit ho můžeš jen ty. Užívej si program, hoduj a získej žetony vlivu. S jejich pomocí ovlivni osud celých Severních království!

O co že to vlastně jde?

Bavilo tě dění na Sněmu králů a Stínech nad Skellige a chceš dál rozhodovat o osudu svých oblíbených postav a království? Pokud ano, pak vítej zpět na kontinentu během války mezi Severem a Jihem. Přinášíme ti další con s příběhem – Černý úsvit!

Příběh

Odvěké napětí mezi Severem a Jihem neustále stoupá a na obzoru je nová válka.

Před několika měsíci svolal temerský král Foltest Sněm králů, na který pozval vybrané panovníky severských zemí, aby se dohodli na společném tažení proti roztahovačnému Nilfgaardu. Sněmu se kromě něj zúčastnil redanský král Radovid, čarodějka a královna elfů Francesca Findabair a kněžna Toussaintu Anna Henrietta, sestřenice nilfgaardského císaře Emhyra var Emreis.

Nilfgaardští špehové se však o Sněmu dozvěděli a pokusili se zdárnou dohodu severských panovníků překazit. Úkladné vraždy si vyžádaly život Radovida a Anny Henrietty, avšak Sever se přesto dokázal sjednotit. Tváří severského tažení se stal král Foltest, který dostal od elfů slib, že se oprostí od spolupráce s Nilfgaardem a do války nebudou zasahovat.

Přestože Nilfgaard už v tomto okamžiku překročil Jarugu a vpadl na sever, Foltest zariskoval a jeho první kroky vedly jinam. Redanie byla bez krále a o moc zde soupeřili vojenští generálové, kněží z řádu Věčného ohně a hlava redanské rozvědky Dijkstra. Mezi rozhádané frakce ovšem vtrhl Foltest, který zamezil všem sporům a Redanii připojil ke svému království. Díky předem dohodnutému spojenectví s králi Henseltem a Demawendem a královnou Meve nyní pod jeho velení spadá i Aedirn, Kaedwen, Lyrie, Rivie, Cidaris i oblast Hengforské ligy.

Mezitím na Skellige zemřel král Bran a bylo třeba vybrat nového panovníka. Volby však ztěžovaly nejen světské pletichy, ale i mýtické síly. Skellige se nakonec sjednotilo a novým vladařem byl zvolen Udalryk z klanu Brokvar. Ten však vůči válce na pevnině hlásá neutralitu. Král Foltest ho sice požádal o pomoc, ale žádnou odpověď zatím nedostal.

Situace na pevnině mezitím překročila kritickou hranici, a tak se rozhořel otevřený vojenský konflikt. Přichází totální válka, která rozhodne o osudu celého kontinentu. Sjednocené severní říše zastupuje král Foltest, kterému podléhá skoro celý Sever. Jeho rozmanitost mu v nadcházejícím střetu může pomoci, ale také uškodit.

Proti němu stojí Nilfgaard, vojenská a ekonomická velmoc pod vedením autoritativního císaře Emhyra. Ten se o násilný vpád na Sever pokusil už několikrát, avšak dobýt ho se mu zatím nikdy nepodařilo. Navíc ani Nilfgaard není ve svém nitru tak jednotný, jak se tváří.

Blavicon Černý Úsvit představuje zakončení válečné a politické trilogie příběhu. Jelikož se jedná o otevřenou válku Jihu proti Severu, nebudeš na Blaviconu potkávat pouze představitele Nilfgaardu, nýbrž i zástupce severních království a národů.

Tentokrát jako návštěvník Blaviconu nerozhoduješ jen o osudu jednotlivých panovníků, vládců a monarchů – rozhoduješ o osudu celého kontinentu. Záleží tedy na tobě, jestli Černý úsvit nebude spíš Černý soumrak.

Celoconová hra

Podrobnosti o fungování celoconové hry doplníme již brzy!

Strany

Severní království
Sever se musí opět bránit vůči vojenskému nátlaku ze strany roztahovačného Nilfgaardu a tentokrát se rozhodl čelit nepříteli společně. Temerský král Foltest se dohodl s ostatními severskými panovníky a vytvořil alianci, která na kontinentu nemá obdoby. K silné Temerii se přidal Aedirn, Kaedwen i Lyrie s Rivií a po smrti krále Radovida během Sněmu králů Foltest ke své říši připojil i Redanii. Pod jeho velení spadá také Mahakam, Sodden, Ellander, Pontarie, Brugge i oblast Hengforské ligy. Uzavřel i smír s královnou elfů Francescou Findabair, která slíbila, že se elfové nebudou do války zapojovat přímo. Foltest se stal tváří sjednoceného Severu a hodlá ubránit jeho hranice stůj co stůj.

Nilfgaard
Nilfgaard je sám o sobě největší, nejbohatší a nejsilnější říše v historii známého světa. Vládne mu krutý a vypočítavý císař Emhyr var Emreis, kterému je sjednocený Sever trnem v oku. Císařství vždy rozšiřovalo své hranice prostřednictvím vojenských tažení a dobytá území zabíralo jako své provincie. Od svobodného Severu se liší zejména centralizovanou vládou, kterou zosobňuje tyranský Emhyr – Bílý plamen tančící na mohylách nepřátel, panovník Metinny, Ebbingu, Gemmery, svrchovaný vládce Nazairu a Vicovara a král Cintry. Nilfgaard se Severem svedl dosud dvě války, přičemž obě prohrál, ale nyní hodlá vynaložit veškeré úsilí na to, aby třetí válka byla tou poslední.

Říkají o nás

Alžběta Trojanová

"Blavicon byl rozhodně zážitek, na který se nezapomíná. Dobré jídlo, pití, skvělá hudba a přátelé, které baví Zaklínač. Co chtít víc?"

Alžběta Trojanová
Tarrer's costumes and props

"Blavicon je všechno, o čem každý fanoušek Zaklínače kdy snil."

Tarrer's costumes and props
Shial

"Naprosto jedinečná akce se skvělou atmosférou. Každý si zde zaručeně najde to své. Hodnotím 15 šeříky z 10."

Shial
Corneline

"Připravte se na pořádnou akci v krčmě, která trvá tři dny!"

Corneline
Weasel

"Kdo potřebuje vodu, když je pivo levnější a lepší?"

Weasel
Atelier Lalicorne

"Blavicon vám jednou za rok přináší příležitost sdílet jedinečný zaklínačský zážitek spolu s kamarády a opravdovými fanoušky. Nenechte si ho ujít!"

Atelier Lalicorne
Abigail Sins

"Blavicon má všechno, co con skutečně potřebuje, aby byl zaklínačským festivalem roku: nekonečné množství Zaklínače a medovina!"

Abigail Sins