O nás

Blavicon

Blavicon je akce inspirovaná středověkem a světem Zaklínače. Jde o unikátní projekt neziskové organizace Gwint Klub, z. s., který se snaží sjednotit a podporovat zaklínačskou komunitu nejen v celé České republice, ale i ve světě. Blavicon je otevřený i cizincům díky dvoujazyčné verzi webu a propagačních materiálů a díky platbě lístků přes PayPal. Není to úplně tradiční con ani festival, ale má od obou něco. Najdeš zde deskové hry, počítačové hry, spoustu lidí v cosplayi, celoconovou hru, divadelní sekci, ale zároveň i známé kapely.

První ročník dokázal, že zaklínačská komunita je skvělá parta, která se chce a umí bavit. Také ukázal, že jde o přátelské lidi, tedy i osamocené duše končily con s hromadou nových přátel. Vyslyšeli jsme návrhy, nápady a připomínky účastníků a druhý ročník jsme vylepšili ve všech směrech, kde jsme jen mohli. Ubytování bylo řešené čistě formou stanů a sportovní haly, jídlo bylo rozdělené na vnitřní a venkovní kuchyň. Plastové kelímky na jedno použití byly nahrazeny zálohovanými kelímky z tvrdého plastu s klipsnou za opasek. Prostory byly větší, možností k sezení bylo více. Celkově jsme usilovali o zlepšení zážitku a atmosféry celého conu, a proto také vznikl Sněm králů. Dle ohlasů splnil nemalá očekávání našich návštěvníků a podařilo se nám překročit vysoko stanovenou laťku z prvního ročníku.

Třetí ročník potvrdil, že jdeme správnou cestou. Přinesl rozšíření areálu, počtu lidí, programu a celkově con posunul o další laťku výš.

Kontakty na pořadatele

Gwint Klub, z. s.
Prokopa Velikého 118
282 01 Český Brod
IČ: 055 50 301
spisová značka L 66935 vedená u Městského soudu v Praze

účet: 2801133574 / 2010 (Fio banka, a. s.)
e-mail: info@blavicon.cz
e-mail pro cosplay: cosplay@blavicon.cz

Gwint Klub

V létě 2016 se začal formovat spolek, který byl právně založen v listopadu téhož roku. Začali jsme jako parta nadšenců, kteří chtějí hrát gwint. Nyní máme aktivní klubovny v devíti městech České republiky a elektronický obchod se zbožím, které se jinde nedá sehnat. Stojíme za Blaviconem, ale také za akcemi pro naše členy. Jmenovitě jde třeba o návštěvu vinného sklepa, sjezd různých českých řek, zaklínačské srazy pro veřejnost anebo společnou oslavu silvestra. Ustanovili jsme také kompletní pravidla pro karetní hru gwint a celkově se snažíme podporovat zaklínačskou komunitu ve všech směrech.

Pokud tě zajímá naše aktivita nebo se chceš stát naším členem, zajdi na naše stránky gwint.cz anebo navštiv náš Facebook.

Pro média

Kontakty na pořadatele

Gwint Klub, z. s.
Prokopa Velikého 118
282 01 Český Brod
IČ: 055 50 301
spisová značka L 66935 vedená u Městského soudu v Praze

účet: 2801133574 / 2010 (Fio banka, a. s.)
e-mail: info@blavicon.cz
e-mail pro cosplay: cosplay@blavicon.cz

Materiály ke stažení

Logo v .pdf
Černé logo v .png
Bílé logo v .png

Říkají o nás

Alžběta Trojanová

"Blavicon byl rozhodně zážitek, na který se nezapomíná. Dobré jídlo, pití, skvělá hudba a přátelé, které baví Zaklínač. Co chtít víc?"

Alžběta Trojanová
Tarrer's costumes and props

"Blavicon je všechno, o čem každý fanoušek Zaklínače kdy snil."

Tarrer's costumes and props
Shial

"Naprosto jedinečná akce se skvělou atmosférou. Každý si zde zaručeně najde to své. Hodnotím 15 šeříky z 10."

Shial
Corneline

"Připravte se na pořádnou akci v krčmě, která trvá tři dny!"

Corneline
Weasel

"Kdo potřebuje vodu, když je pivo levnější a lepší?"

Weasel
Atelier Lalicorne

"Blavicon vám jednou za rok přináší příležitost sdílet jedinečný zaklínačský zážitek spolu s kamarády a opravdovými fanoušky. Nenechte si ho ujít!"

Atelier Lalicorne
Abigail Sins

"Blavicon má všechno, co con skutečně potřebuje, aby byl zaklínačským festivalem roku: nekonečné množství Zaklínače a medovina!"

Abigail Sins