Na co se ptáte

Nemůžeš jet? Chceš prodat vstupenku? Pak tě bude zajímat PŘEPIS VSTUPENKY.

Mám malého psa a není, kdo by se o něj postaral. Je fakt hodný, můžu ho vzít?

Ne, zvířata mají na con vstup zakázaný. Je nám to líto, ale z různých dobrých důvodů jsme se rozhodli veškerá domácí zvířata zakázat.

Zvolil jsem příjezd/přespání při koupi vstupenky, ale asi to budu muset změnit. Vadí to?

Nevadí. Nám jde o statistické údaje, kde kdo bude spát a kdy kdo přijede. Podle toho řešíme kapacity, jídlo a pití. Nejde o nic závazného a klidně tuto možnost změň dle aktuální potřeby.

Vstupenka mi přišla poštou. Mám ji brát s sebou?

Ano, rozhodně ji vezmi! Pokud jsme vstupenku odesílali, máme to poznamenané. U vstupu po tobě budeme chtít doklad totožnosti, kontrolní číslo vstupenky a pak fyzický lístek. Pokud jsme ti lístek neposlali, obdržíš ho od nás na pokladně.

Něco mi do toho vlezlo a nakonec na akci nemůžu jet. Může na můj lístek jet kamarád?

Každý lístek je napsaný na konkrétní jméno. Abychom tedy tvého kamaráda pustili, je nutné učinit tzv. přepis vstupenky. Ten je u každé vstupenky možný provést jen jednou. Stačí nám napsat. Více zde.

Na akci nakonec nemůžu jet. Můžu lístek normálně prodat?

Ne tak docela. Můžeš udělat tzv. přepis vstupenky. Peníze ti pak vrátíme a nový kupující platí nám. Mezi sebou si tedy peníze nevyměňujete. Je to krok na ochranu kupujících před přeprodejci. Více zde.

Mám jednodenní vstupenku. Opravdu nebudu vpuštěn do krčmy po 22:00?

Opravdu ne, s výjimkou “herní krčmy” v horním sále ve 3. patře objektu. Prosím respektuj toto pravidlo. Nejedná se jen o krčmu, ale o jakékoliv vnitřní prostory – toto pravidlo tedy platí i pro čajovnu, medovinový sklípek atp. Zároveň pokud budeš chtít strávit čas venku, dodržuj prosím noční klid. Toto pravidlo je dané kapacitou areálu.

Mám jednodenní vstupenku. Jak je to s přespáním?

Přespání je možné ve sportovní hale na zemi anebo ve vlastním stanu na louce.

Budu si moci zahrát gwint i mimo turnaj?

Ano, v horním sále bude gwint k dispozici. Proběhne i tzv. gwintová školka. Pokud gwint neznáš, naučíme tě ho.

Bude možnost zakoupit na místě něco, co máte na e-shopu obchod.gwint.cz?

Některé věci tam mít budeme, ale ne všechny. Pokud chceš mít jistotu a zároveň vědět cenu za daný předmět předem, udělej si objednávku na obchodu a napiš do poznámky, že si zboží vyzvedneš na Blaviconu. My to připravíme a na našem stánku bude objednávka k vyzvednutí.

Mám malé dítě, mohu ho vzít s sebou?

Tohle je na zodpovědnosti každého rodiče. Obecně nedoporučujeme chodit na con s dětmi pod 8 let. Pokud však uznáš za vhodné si tam dítě přivést, není to problém. Mládež pod 13 let musí přijít s doprovodem, ale zase má vstupné zdarma. Uvědom si také, že program není úplně zaměřený na mladší publikum, takže menší děti se tam mohou nudit.

Osoby starší 13 let a zároveň mladší 18 let bez doprovodu svého rodiče nebo zákonného zástupce s sebou musí mít vyplněné potvrzení od zákonného zástupce!

Můžu přijít v cosplayi mimo svět Zaklínače? Musím to hlásit předem?

Přijít můžeš, v čem chceš. Ber ale na vědomí, že nejvíce se bude hodit právě cosplay ze světa Zaklínače anebo minimálně něco, co vypadá středověce. Díky takovému kostýmu lépe zapadneš. Pokud se však chceš zúčastnit cosplay soutěže, máš bohužel smůlu, protože do ní přijímáme jen zaklínačské kostýmy. Hlásit se předem není vůbec nutné. Budeme rádi, když budeš mít nějaký kostým, ale není to potřeba nějak více řešit. Prostě si ho vezmi s sebou.

Jsem handicapovaný. Je objekt bezbariérový?

Objekt má několik pater, venku je štěrk, cesta do haly je asi 700 m daleko. Pokud jsi na vozíčku, budeš potřebovat osobního asistenta a zároveň se připrav na to, že si pravděpodobně neužiješ program v horním sále (3. patro). Do vyšších pater bezbariérový přístup není, ale v krčmě jsou bezbariérové záchody. Pokud jsi připraven se zúčastnit i za podmínky, že si program nebudeš moci užít zcela naplno, rádi tě uvidíme. A také rádi pomůžeme, když bude potřeba. Nejlepší bude, když nám informace o svém handicapu napíšeš do formuláře u vstupenky nebo e-mailem zvlášť.

Rád bych si na conu jídlo zařizoval sám, například nákupem ve městě. Je to možné?

Nikoho nenutíme jíst jídlo, které nabízíme, takže si stravování samozřejmě můžeš vyřešit podle svých přání a potřeb. Jen tě žádáme: nejez svoje potraviny uvnitř krčmy ani v horním sále. Je slušností v prostorách krčmy konzumovat jen jídlo z krčmy. Pokud máš nějaké speciální stravovací návyky nebo omezení, jez, kde chceš. Je zcela v pořádku, že celiak bude mít vlastní potraviny a ty bude jíst v krčmě.

Je nějaké místo, kde si mohu nechat své osobní věci?

Taková místa budou dvě, obě jsou však společná. Pokud tedy máš nějaké cennosti (peněženka, mobilní telefon atp.), nos je u sebe. Oblečení a věci, o které se nebojíš, můžeš nechat ve sportovní hale (během dne k nim nebudeš mít přístup) anebo uvnitř Housova mlýna, kde bude zřízena šatna bez dozoru.

Nemůžeš jet? Chceš prodat vstupenku? Pak tě bude zajímat PŘEPIS VSTUPENKY.

Říkají o nás

Alžběta Trojanová

"Blavicon byl rozhodně zážitek, na který se nezapomíná. Dobré jídlo, pití, skvělá hudba a přátelé, které baví Zaklínač. Co chtít víc?"

Alžběta Trojanová
Tarrer's costumes and props

"Blavicon je všechno, o čem každý fanoušek Zaklínače kdy snil."

Tarrer's costumes and props
Shial

"Naprosto jedinečná akce se skvělou atmosférou. Každý si zde zaručeně najde to své. Hodnotím 15 šeříky z 10."

Shial
Corneline

"Připravte se na pořádnou akci v krčmě, která trvá tři dny!"

Corneline
Weasel

"Kdo potřebuje vodu, když je pivo levnější a lepší?"

Weasel
Atelier Lalicorne

"Blavicon vám jednou za rok přináší příležitost sdílet jedinečný zaklínačský zážitek spolu s kamarády a opravdovými fanoušky. Nenechte si ho ujít!"

Atelier Lalicorne
Abigail Sins

"Blavicon má všechno, co con skutečně potřebuje, aby byl zaklínačským festivalem roku: nekonečné množství Zaklínače a medovina!"

Abigail Sins