Pravidla

Všichni jsme lidé a můžeme dělat chyby. V ideálním vesmíru by podobná pravidla potřeba nebyla a my upřímně doufáme, že je nebude nutné vytahovat – ale přesto by si měl každý účastník přečíst, že je povinen:

Seznámit se s pravidly účasti

Každý účastník se nákupem vstupenky zavazuje k tomu, že bude dodržovat pravidla účasti, a je si vědom toho, že závažné či opakované porušení pravidel účasti může znamenat vyloučení bez nároku na náhradu ceny vstupného. Pořadatelé nenesou zodpovědnost za škody na majetku a zdraví účastníků, zejména pokud jsou způsobeny nedodržováním pravidel účasti a bezpečnosti.

Dodržovat pokyny pořadatelů

Výzvy pořadatele je nutno uposlechnout. Není možné chovat se dle libosti a odporovat výzvám. Následky mohou být nepříjemné, včetně vyloučení z akce bez náhrady.

Dodržovat požární a bezpečnostní předpisy

Kouřit je povoleno pouze ve venkovních prostorách, a to jen na vyznačených místech. V areálu bude mnoho příležitostí ke zdravotní újmě, chovejte se tedy odpovědně a bezpečně – nejen k sobě, ale i ostatním. V celém areálu je přísný zákaz využívání otevřeného ohně (kromě účinkujících a individuálních výjimek) a také platí zákaz zbraní. Jako zbraň v tomto případě považujeme i historické meče, dýky atp. Pokud máte zbraň jako součást kostýmu, je nutné ji tak i využívat, tedy nevytahovat a neohrožovat své okolí. Přesto je dobré o této skutečnosti informovat pořadatele dopředu. Za případnou škodu na majetku či zdraví návštěvníků akce či pořadatele je odpovědná přímo osoba, která škodu způsobila.

Dbát zákonů ČR a nepožívat drogy

A to ve všech směrech. Zákaz užívání drog se vztahuje i na marihuanu. Výjimkou je alkohol a cigarety.

Dodržovat dresscode

Zavádíme dress code. Konkrétně dovolujeme jakýkoliv civilní oděv anebo jakýkoliv zaklínačský či středověký kostým. Je to kvůli atmosféře, fotografiím a videím. Pokud si nejste jisti, zda váš kostým splňuje naše kritéria, napište nám soukromě e-mail a dořešíme to.

Zákaz troubení na rohy

Zakazujeme troubení na rohy a jiné obdobné nástroje. Rohy budou využity jen a pouze k programovým účelům.

Nevodit s sebou zvířata

Na akci platí zákaz všech domácích mazlíčků. Tedy psi, kočky atd. mají na akci zákaz vstupu.

Nekonzumovat vlastní jídlo a nápoje

V celém vnitřním prostoru objektu je zákaz konzumace vlastního jídla či nápojů. Ve venkovních prostorách je to povoleno. Přesto bychom rádi, abyste využívali naší nabídky a byli spokojeni s tím, co jsme pro vás přichystali.

Nepřeprodávat vstupenku

Vstupenky se budou kontrolovat vůči občanskému průkazu. Pokud tedy někdo přijde se vstupenkou a nebude zapsaný u nás v seznamu, nebude vpuštěn. Navíc ten, kdo mu vstupenku prodal bez našeho vědomí, bude potrestán doživotním zákazem vstupu na Blavicon. Přepis lístku je možný jen jednou a s naší pomocí. Cena za lístek při přepisu bude stejná jako při nákupu. Toto pravidlo by mělo ochránit nakupující i prodávající a zamezit prodeji lístků přes překupníky.

Nosit vstupenku (pásku) stále na ruce

Aktivně se jí prokazovat pořadateli. V případě ztráty se náhradní vstupenka neposkytuje. Stržení pásky z ruky řešte individuálně s pořadatelem.

Neobtěžovat okolí

Po celou dobu akce respektujte ostatní účastníky a udržujte pořádek v areálu conu. Na akci bude k dispozici jídlo i pití, včetně alkoholických nápojů. Nezletilým striktně nenaléváme a podnapilé jedince, kteří obtěžují nebo ohrožují své okolí, je pořadatel oprávněn vyloučit z akce na dobu určenou pořadatelem, a to bez náhrady.

Dodržovat pravidla běžná ve společnosti

Chovejte se k pořadatelům i ostatním účastníkům slušně, dbejte na svou osobní hygienu, nepohazujte kolem sebe odpadky. K malé i velké potřebě využívejte jen a pouze toalet k tomuto účelu určených.

Účast dětí do 18 let je podmíněna souhlasem rodičů, nebo doprovodem dospělé osoby

Souhlas zákonného zástupce s účastí nezletilého na festivalu Blavicon je ke stažení ZDE.

Dodržovat noční klid

Po 22. hodině je zakázáno jakékoliv hlučnější chování mimo vnitřní prostory objektu Housova mlýna. V rámci místností, kde budou lidé spát, dodržujte klid. Všichni se přeci chceme vyspat, když už na to přijde.

Pořadatel akce

Gwint Klub, z. s.
Prokopa Velikého 118
282 01 Český Brod
IČ: 055 50 301
spisová značka L 66935 vedená u Městského soudu v Praze

účet: 2801133574 / 2010 (Fio banka, a. s.)
e-mail: info@gwint.cz
telefon: 736 249 946
předseda spolku: Jaroslav Hor

Percival je skupina z Polska, která hraje hudbu vycházející z vikinských a slovanských tradic. Jejich repertoár se skládá jak z lidových písní, tak i z vlastních skladeb a zavádí posluchače do období raného středověku, do světa našich předků.

Především je to skupina, která stojí za nahráním soundtracku ke hře Zaklínač 3: Divoký hon.

Żywiołak pochází z Polska a má za sebou dlouhou hudební historii. Hraje písně různých žánrů, nejčastěji ale jde o středověko-folkové zasazení. Texty čerpají ze slovanských tradic. Folková část smíchaná s tvrdšími tóny vytváří unikátní hudební směsici.

Jeden kmen je český projekt spojující výtvarné, divadelní a hudební prvky. Těšit se můžete na temnou muziku zpívanou skřetí černou řečí. Čeká vás nezapomenutelný celkový zážitek.

Slovenská kapela Strigoň začínala hraním cover verzí písniček od skupiny Percival, dnes již mají i vlastní tvorbu. Silnou inspirací je pro ně slovanská folková scéna, irské rytmy, středověká hudba a svět fantasy.

Skupina PerKelt hraje tzv. pohanský speed folk, původně pochází z Čech, ale nyní jde o anglickou kapelu. Základní nástroje jsou kytara, flétna, buben nebo perkuse. Značnou roli v jejich muzice pak tvoří zpěv a rychlostní dynamika písní. Těšit se můžete nejen na koncert na pódiu, ale i na každonoční vystoupení v krčmě!

Čtyřčlenná hudební skupina z jihočeského města Tábor, hrající historickou hudbu ze 13. až 16. století, tedy hudbu gotickou a raně renesanční. S otevřenou náručí nás vítají tam, kde dunění bubnů, troubení rohu, mocné tóny středověkých dud a píšťal, vrzání fiduly a niněry, rytmický atak cistry potřeba jsou. Celkový dojem umocňují písně zpívané v originálních starých, mnohdy již dávno zapomenutých jazycích.

Hudební skupina Druga ve svých písních vypráví příběhy inspirované českými pověstmi a slovanskou mytologií. Samotný název skupiny vznikl volným překladem ze staroslovanského slova "přátelství". Tím chce skupina vyjádřit, že hudba je o vzájemném sdílení lidských zážitků a příběhů, jejichž podstata se nemění ani v průběhu staletí bez ohledu na vývoj technologií či dějin.

Říkají o nás

Crach an Craite

"Je třeba rozhodnout o budoucnosti celého Skellige! A nakopat přitom pár Nilfgaarďanů..."

Crach an Craite
Birna Bran

"Blavicon prý dokáže být královský masakr. To si nenechám ujít."

Birna Bran
Udalryk

"Pokusím se sjednotit celé Skellige. Ale jedním okem budu určitě pokukovat po medovině."

Udalryk
Šílený Lugoš

"Po ránu tam prej bejvá tolik lidí modrejch v obličeji, až se bojím, že mezi nima ztratím synka."

Šílený Lugoš
Myšilov

"Ze všeho nejdůležitější je rovnováha. To znamená ten správný poměr medoviny a krve v žilách."

Myšilov
Radovid

"Pojeď na Blavicon, říkali... Bude to sranda, říkali... Bylo to tam fajn, ale i tak jsem z toho ještě pořád trochu otrávenej."

Radovid
Hjalmar an Craite

"Nejlepší lék na ranní kocovinu je boj s ledovým obrem. Medoviny je dost, ale těch obrů už moc nezbejvá..."

Hjalmar an Craite
Ledový obr

"Já jít taky. Undvik nuda. Blavicon spousta lidů já třískat."

Ledový obr
Holger Černá ruka

"Co se nedá sníst, vypít nebo znásilnit, to se musí vyšňupat!"

Holger Černá ruka
Anna Henrietta

"Blavicon byl exkluzivní! Skvělé víno, dobré jídlo, hudba a tanec! Nádhera! Jen jsem tam v tom všem tak trochu ztratila hlavu."

Anna Henrietta
Marigold

"Runda pro všechny! Heeeeeeej!"

Marigold
Berserk

"Hlavně nám nikdo do medoviny neházejte žádný houby."

Berserk

Hlavní partneři

Partneři a sponzoři